Yüzdeki lekeler İçin Tüyolar

Yüzdeki lekeler nasıl oluşur? Yüzdeki lekeler nasıl giderilir? Yüzdeki lekeler nasıl geçer? Yüzdeki lekeler için doğal tedavi yöntemleri nelerdir? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için haberimizde derledik

Yüzdeki lekeler İçin Tüyolar

Yüzdeki lekeler nasıl oluşur? Yüzdeki lekeler nasıl giderilir? Yüzdeki lekeler nasıl geçer? Yüzdeki lekeler için doğal tedavi teknikleri nelerdir? Tüm bu soruların yanıtlarını sizler için haberimizde derledik

Cilt lekeleri bilhassa yaz aylarında hemen her yaştan kişinin karşılaşabileceği bir cilt problemi. Cilt lekeleri denince akla ilk gelen güneş lekeleri oluyor. Fakat cilt lekeleri yalnızca güneş lekelerini içermiyor. Çiller, sivilce (akne) lekesi, yaşlılık belirtisi olan kahverengi lekeler, hamilelikte karşılaşılan lekeler, doğuştan gelen lekeler cilt lekeleri olarak adlandırılıyor.

Cilt lekelerinin oluşumunu engellemek için öncelikli olarak buna neden olan nedenleri ortadan kaldırmak gerekiyor. Bu yüzden cilt lekelerinin giderilmesi konusu ile ilgiliki tekniklerden önce, buna tesir eden öğeleri bilmeniz gerekiyor. Çünkü bu nedenleri bilirseniz, cilt lekeleri oluşmadan önleminizi almak da basit olacaktır.
Cilt lekeleri neden oluşur?Cilt lekeleri cildinizde renk farklılaşmalarının ortaya çıkmasıyla oluşur. Buna melanin pigmentinin ciltte birikmesi ve cilt lekesinin oluştuğu bölgede fazlalaşması neden olur. Böylece melanin fazlalaşan yerlerde lekeler oluşur.

– Uzun süre boyunca güneşe maruz kalınmasıyla,
– Kalıtsal etkenlerden kaynaklı,
– Kullanılan bazı kimyasal içerikli maddeler ve bazı ilaçlardan kaynaklı
– Solaryum gibi organik olmayan bronzlaşmalarile cilt lekeleri oluşuyor.

Cilt lekeleri dendiği zaman akla ilk olarak yüz bölgesi gelse de cilt lekeleri bedenin her bölgesinde görülebilir. Özellikle güneşe fazlasıyla maruz kalmış ciltlerde koyu kahverengi renkte oluşan güneş lekeleri, ultraviyole ışınlara çok fazla maruz kalma sonucunda ortaya çıkar. Bu ışınlar cildimize direk temas ettiğinde ciltte leke oluşumuna neden olur ve cilde zarar verir.
Cilt lekeleri nasıl giderilir?Cilt lekeleri tedavisi ve cilt lekelerini gidermek için birçok teknik uygulanmakta. Bunlardan bazıları medikal bazıları da cilt lekeleri için maske, bitkisel teknikler.
Cilt lekelerinin giderilmesinde uygulanan medikal programlar nelerdir?- Asit içeren kimyasal ürünlerin kullanılması

– Kimyasal peelingler

– Lazer uygulaması

– Mezoterapi
Cilt lekeleri için evde uygulanabilecek teknikler nelerdir?- Cilt Lekeleri için Krem

– Cilt lekeleri için Maske

Bu tekniklere ek olarak olarak;

Vitaminler: A, E ve C vitaminleri güneş lekelerinin açılmasını sağlar. Bu vitaminler ilaç olarak kullanmak mümkün veya yediğiniz yemeklerdeki besin takviyeleri ile alabilirsiniz. Bunun dışında bitkisel içerikli cilt maskeleri, doğal bakım kürleri,bitkisel oluşumlu yağlardan da yararlanabilmeniz mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ