SadeKadınlar – Moda

Zayıflamak İstiyorsanız Kahvaltıda Bunları Tüketin

Zayıflamak İstiyorsanız Kahvaltıda Bunları Tüketin


Kahve:
İçerisindeki kafein metabolizmanızı hızlandıracak. Eğer sabahları spor yapmayı tercih edenlerdenseniz spordan 45 dakika önce içilen kahve daha çabuk terlemenize neden olur. Bu durum daha çok yağ yakmanızı sağlayacaktır. Eğer kahve içtikten sonra spor yaparsanız %15 oranında daha çok yağ yakımınız gerçekleşir. Bu nedenle kahveyi şayet tansiyon sorununuz yok ise sabahları tercih etmelisiniz.
Muz: Hem tok tutması hem de keyifle tüketilmesi muzu sabah kahvaltısının alternatif meyvesi yapmaktadır. İçerisindeki zengin potasyum ile kalbinize destek olurken bunun yanı sıra barsak sorunlarınız var ise ona da destek olmaktadır. Ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendiren meyvelerin başında gelmektedir.
Yumurta: Kahvaltının vazgeçilmezidir. Temel protein kaynağıdır. Eğer fit bir bedene sahip olmak istiyorsanız ya da kilo almaktan korkuyorsanız yumurtayı beslenme kavvaltılarınıza kesinlikle dâhil etmelisiniz. Sabah kahvaltısında omlet, menemen ya da haşlanmış olarak tüketilen bir yumurta ile gün içerisinde daha uzun süre tok olarak kalabilirsiniz. Ayrıca spor yapıyorsanız beslenme uzmanınıza danışarak daha çok yumurta beyazı tüketebilirsiniz.

Yaban Mersini: Barsak metabolizmasını düzenlemesi sebebi ile yaban mersini sabah kahvaltılarında tüketilmesi önemlidir. Ayrıca mide krampları ya da ülseri olanlar için yaban mersininin ekstra yararı vardır. Antioksidan özelliğinin olmasının yanında enfeksiyonlara karşı koruyucudur. Bu nedenle bağışıklık sisteminizin en önemli koruyucularından da birisidir.
Çilek: B ve C vitamini içeriği yüksek olan çileğin damar tıkanıklığını önleyici ve kolesterolü düşürücü etkisi olduğu bilinmektedir. Ayrıca fosfor ve demir içeriği yüksektir. Günü daha dinç ve sağlıklı geçirmek istiyorsanız sabahları 8-10 adet çilek tüketebilirsiniz. Çilek antioksidan özelliği sebebi ile daha enerjik bir gün geçirmenize yardımcı olacaktır.
Çay: Çayı dünyada en fazla içen toplumlardan olmamız bizim açımızdan ekstra bir üstünlük sağlamaktadır. Çünkü sabah saatlerinde içilen çayın uyarıcı etkisi vardır ve günü daha dinç geçirmenizi sağlar. Fakat çok fazla çay içilmesi uzun vadeli kan seviyenizin düşmesine neden olur bu durumda vücudunuzda halsizlik yaratabilir. Bu nedenle mümkün olduğunca açık ve limonlu olarak tüketilmelidir.
Süt: Proteinden bakımından zengin olan besinleri fazla tüketirseniz hem uzun süre tokluk sağlar hem de kilo verirsiniz. Bu nedenle sabah saatlerinde süt içmeniz sizin için faydalı olacaktır. Sabah içilen bir bardak süt bir sonraki öğünde daha az besin tüketmenizi sağlayacaktır. Ayrıca içindeki zengin kalsiyum kaynağı kemik ve diş sağlığı için de çok önemlidir. Bu nedenle çocuğunuz başta olmak suretiyle sizde süt içmeyi alışkanlık haline geritmelisiniz.
Kepekli Tost: Eğer sabah kahvaltısı yapacak zamanınız yoksa en basit çözüm kepekli ekmekle hazırlanmış tosttur. Hem gün içerisinde enerjiye ihtiyacınız olan karbonhidratı ekmekten hem de zayıflamak için gerekli olan proteini peynirden bedeninize hızlı bir şekilde almış olacaksınız. Kepekli tost iyi bir alternatif olmasının yanısıra kan seviyesi düşük olan kişiler için doğru bir seçim olmayabilir zira kepek kan seviyesinin düşmesine sebeb olur.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ