Yüzünüz Sağlığınızın Habercisi

Yüzünüz sağlığınız hakkında neler söylüyor, hiç merak ettiniz mi?

Yüzünüz Sağlığınızın Habercisi

Damarlar, cildinizde meydana gelen kırışıklıklar, soluk cilt ya da zaman zaman dudağınızın kenarında çıkan yaralar, hepsinin sağlığınız için bir anlamı var. Yüzünüz sağlığınızın habercisi Uzmanlara göre cildinizde meydana gelen değişiklikler sağlığınız için oldukça önemli. Dudak kenarındaki yaralar B vitamini eksikliğinden kaynaklı oluyorken, soluk cilt demir eksikliğinden meydana gelebiliyor.

Derin kırışıklık ve sarkık Yaşla birlikte deri altında kas ve yağ azalmalarına ve bu da ciltte sarkmalara yol alabilir. Cilt sarkmalarının en önemli nedeni sigara ve sağlıksız beslenme. Cilt sarkmalarını ve kırışıklıkları önlemek için kolajen oluşumunu artırıcı, C vitamini yönünden zengin besinler tercih edebilirsiniz.

Koyu halkalar Özellikle boyun bölgesinde meydana gelen kahverengi halkaların nedeni Tip 2 diyabet olabilir. Boyun ve koltukaltında kararmalar meydana geliyorsa doktor kontrolünde araştırılması ve şeker düzeyinin yine doktor kontrolünde alınması.

Göz çevresinde kırışıklık ve çatlaklar B2 ve B3 vitamini eksikliği deride kızarıklıklara, dudaklarda çatlamaya neden olur. Süt ürünleri, yumurta, yağsız et ve balık B vitamini yönünden zengin olduğu için eksikliğinden kaynaklanan sorunlarda ağırlıklı olarak veganlarda görülüyor. B vitamini eksiklğini önlemenin en iyi yolu ise, koyu yeşil yapraklı sebzeler tüketmek.

Soluk cilt Cildiniz normalden soluk ise sebebi az kırmızı et tüketmenizden kaynaklanıyor olabilir. Demir ve kan eksikliği koyu halkaların oluşmasına ve soluk bir cilde sebep olurken, aynı zamanda yorgunluğa da neden oluyor. Soluk bir cilt ve halsizlikten şikayet edenlerdenseniz, kırmızı et ve özellikle yağsız sığır eti tüketmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ