Yüzdeki ve Sırttaki Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki ve Sırttaki Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Yüzünüzde ve sırtınızda sivilceler varsa ve kimyasal maddeler yerine doğal ve bitkisel arıyorsanız işte tam 12 tane sivilce kurutucu ve sivilce izleri için doğal maske tarifi hazırladık…

Antibakteriyel özelliğe sahip bu maskeler ile cildiniz eski güzelliğinize kavuşacak. Hadi hep birlikte göz atmaya başlayalım…

Yüzde ve Sırttaki Sivilceler ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer

1. Karbonat

Bir sürü insan dişlerini beyazlatmak için kullanır fakat karbonat sivilce izlerinden kurtulmaya yardımcı antiseptik özellikleri olan yüksek alkali bir maddedir. Bunun yanında, karbonat deride bulunabilen zararlı bakterilerilerden kurtulmak için kullanılabilir.

bir çorba kaşığı karbonat ve su biraz ile karıştırın.
karbonat ve su karışımına biraz deniz tuzu ekleyin.
etkilenen bölgeye karışımı sürün ve yaklaşık yarım saat cildinizin üzerinde bekletin.
Daha sonra ılık suyla durulayın.

2. Limon Suyu

Limon suyu doğal cilt beyazlatıcıdır ve sivilce lekelerinin kaybolmasında yardımcı olur. Bir pamuğa eşit miktarda su ve limon suyu damlatın ve sadece sivilce izlerinin olduğu bölgeye uygulayın. 15-20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayıp durulayın.
Limon cildinizi kurutabileceğinden, yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinize nemlendirici sürmekte fayda var.

3. Elma Sirkesi

Elma sirkesi son derece etkili olduğundan hemen hemen her zaman cilt için doğal ev ilaçları listesinde bulunur. Cilt üzerinde belirgin bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. kırmızı lekelerin ve sivilce izlerinin yok olmasına yardımcı olur.

Doğal elma sirkesini günde 2 kez (sabah ve akşam) sivilcelerinizin üzerine pamukla uygulayın etki etmesi açısından en az yarım saat bekleyin. ( elma sirkesini su ile seyreltmezseniz yüzünüzde kızarma yapar!)
Soğuk suyla durulayın.

4.Yumurta Akı

Yumurta akının cilt için çok fazla yararları vardır, fakat bir sürü insan bunun farkında bile değildir. Yumurta akı, riboflavin içerir. Riboflavin cildin sivilcelerden arındırılmasına yardımcı olması açısından çok etkilidir.

Bir yumurta kırın yumurtanın akı ve sarısı ayırın.
Bir kaseye yumurtanın akını yerleştirin.
yüzünüze veya etkilenen alan üzerine eşit miktarda yumurta akı sürün ve yaklaşık 10 dakika boyunca bekletin.
Daha sonra ılık su ile yıkayınız.

Sırttaki-Sivilce

5. Bal

Bal hemen hemen bütün hastalıkların tedavisinde kullanılır. Sivilce ile mücadelede de çok etkili olan bal doğal bir antiseptik olarak kabul edilir. Balı ister sade istersenizde tarçın ile karıştırak şivilceli bölgelere uygulayabilirsiniz, her iki yöntemde de etkili sonuçlar elde edersiniz.
Cildin etkilenen yerlerine balı sürün.
15 – 30 dakika kurumasını bekleyin.
Ilık su ile durulayın.

6. Mavi Solucan Otu Yağı

Bu yağ güçlü bir anti-inflamatuar olmak gibi bir üne sahiptir, ve bu nedenle kist haline gelmiş sivilce tedavisinde de çok etkilidir. Mavi solucan otu yağının bir damlası herhangi bir esans yağı ile karıştırılır ve yalnızca etkilenen alan üzerine uygulanır. Bir kaç dakika boyunca bu şekilde beklenir ve soğuk suyla durulanır.

7. Aloe Vera

Aloe Vera sivilcelerden kurtulmakda yardımcı olmak için kullanılır. Şişme ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olan bazı özellikleri içerir.
Aloe Vera yaprağını bir bıçakla soyun. Yaprakları soyduğunuzda altından jel gibi bir madde çıkar. Bu jeli etkilenmiş alan üzerine yani sivilcelere veya izlerine uygulayın. Eğer sizi rahatsız etmiyorsa durulamaya gerek yoktur. Ama illede ben yıkayacağım diyorsanız 30 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Ayrıca Aloe Vera yapraklarından çay yapabilir ve içinizdeki toksin maddeleri temizlemek için de tercih edebilir.

8. Sivilce ve Sivilce İzleri İçin Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı antimikrobik / antibakteriyel özelliğe sahip bir bileşen içerir. Bu sayede, cilde sürülerek kullanıldığında tıkalı gözeneklerdeki Propionibacterium Acnes bakterisini azaltarak iltihaplı ve şiş sivilcelerin sönmesine yardımcı olur. Çay ağacı yağının sanıldığı gibi bildiğimiz çay bitkisi ile bir bağlantısı yoktur. Avustralya’da yetişen bir bitkidir.

Bir bardak su hazırlayın.
su bardağı üzerine bir çorba kaşığı Çay Ağacı Yağı karıştırın.
etkilenen alan üzerine karışımı sürün.
Yaklaşık 10 dakika sonra durulayın.

9. Sivilce İzleri İçin Patates

Patatesin Derideki yabancı maddeleri almak için yüksek emiş gücüne sahip olduğu bilinmektedir. Patates ağartma ve antimikrobiyal özlliklerine sahip olması nedeniyle sivilce tedavisi ve cilt lekelerine rahatlıkla kullanılabilir.

patatesi hamurumsu hale gelene kadar karıştırın.
sivilcelere veya sivilce izlerinin üzerine macun biçiminde uygulayın.
yaklaşık 10 dakika yüzünde bekletin.
En iyi sonucu almak için günde iki kez devam edin.

yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer
10. Buhar Banyosu

Buhar banyosu sayesinde cildinizdeki ölü deri hücreleri yumuşar gözenekler açılır ve siyah nokta oluşumunu engeller. Bu da tıkanmış gözeneklerin ve cilt üzerinde iltihaplı sivilcelerin azaltmasına yardımcı olur.

Bir kaseye sıcak su hazırlayın.
Başınıza bandana veya bir havlu koyarak buhardan saçlarınızı koruduğunuzdan emin olun.
En iyi sonucu elde etmek için bu uygulamayı hafta 3 kez yapın.Pratik Bilgiler: Sivilce Nasıl Geçer?

11. Sivilce ve Sivilce İzleri İçin Hindistancevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı sivilcelere neden olan bakterileri öldürmek için yardımcı olur. Antibakteriyel özelliklere sahiptir. Cilt gözenekleri temizleyerek gözenek büyümesini, sivilce ve siyah nokta oluşumunu önlemeye yardımcıdır. Cildin ph seviyesini düzenleyerek çeşitli yara ve sivilce oluşumlarını engeller.

Sivilceli bölge üzerine hindistan cevizi yağı dökün.
bir kaç dakika masaj yaparak cildinize güzelce yedirin.
kuruyana kadar bekleyin. Bu uygulamayı haftada birkaç kez tekrar edebilirsiniz.

12. Sivilce ve Sivilce İzleri İçin Neem Yağı

Neem yağı Hindistan’da neem ağacının meyvesinden gelen bir antibakteriyel bitkidir. Türkiye’de Yalancı Tesbih Ağacı adıyla bilinmektedir. Bu yağ sivilceye neden olan bakterileri öldürmek için yardımcı olur. Tüm cilt tiplerine de kullanılabilen neem ağacı yaprağı ve yağı olgun, yağlı, kuru ve sivilceli ciltlerde olumlu sonuçlar vermektedir.
Cilt maskenizin içerisine ekleyeceğiniz bir kaç damla neem yağı cildinizin beslenmesine, sivilcelerin azalmasına ve cildinizin güzelleşmesine yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ