Hangi Yöntem Tüyleri Kalıcı Olarak Yok Eder?

Ağda, krem, lazer… Tüylerden kurtulmanın pek çok yolu var. Hangisi mi ideal?

Hangi Yöntem Tüyleri Kalıcı Olarak Yok Eder?

Kişisel tercihinize bağlı olarak, istenmeyen tüylerin alınması süregiden (ve pahalı) bir iş olabilir. Ayrıca, pek çok tüy alma seçeneğiyle sizin için hangi yöntemin doğru olduğuna karar vermek her zaman kolay değildir.
İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en popüler yollarının artılarını ve eksilerini ve bunların sizin için neden işe yarayıp yaramayacağını inceledik:

İnce tüyler; Yüzdeki tüyler genellikle dudak üstlerinde, çenede ve yüzün yan taraflarında bulunan ve fazla belirgin olmayan ince tüylerin fazlalığı bazı kadınları sıkıntıya sokar. Eğer bu bölgelerdeki tüylenme az ise en uygun yol sarartmadır.

Sarartma için uygun losyon evde de rahatlıkla hazırlanabilir: Cam bir kaba 2-3 kaşık yüzde 36 yoğunlukta oksijenli su koyun, birkaç damla amonyak ekleyin. Pamuklu bir çubuğu hazırladığınız losyona batırıp sarartmak istediğiniz tüylere sürün. 4-5 dakika sonra hafif bir kaşıntı duyduğunuzda bölgeyi bol suyla yıkayın ve kremleyin.

Eğer tüyler fazla ise sarartma hoş görünmeyebilir. Ayrıca koyu tende sarartılmış dudak üstü tüyleri beyaz bıyık gibi görüneceği için hiç estetik durmaz. Bu durumda en uygun çözüm, düzenli aralıklarla cımbız, ip, ağda gibi yöntemlerle bu tüyleri temizlemektir. İz bırakabilecek metotlardan kaçının.

Tüy dökücü / tüy dökücü kremler

İstenilen bölgeye krem ​​sürün, bir zamanlayıcı ayarlayın, kimyasallar kılları parçalayana kadar bekleyin, tüysüz cildi ortaya çıkarmak için kremi temizleyin.

Artıları: Uygulaması kolaydır (seçtiğiniz ürüne bağlı olarak). Acı verici değil. Nispeten hızlı kullanım.

Eksileri: Kesinlikle kimyasal koku. Cildinize kimyasallar uyguluyor ve orada kalmasına izin veriyorsunuz. Yüz ve vücut için ayrı tüy dökücü kremler kullanmanız gerekecektir (bikini bölgeniz dahil).

Limon Su ve Şeker

Üç bileşenden (şeker, su ve limon suyu) oluşan bir macun, tüylerin uzama yönünün tersine cilde sürülür ve ardından kılları doğal olarak büyüdüğü yönde hızla çıkarılır.

Artıları: Sıfır atık epilasyon yöntemi. Bu ağda yöntemi su ile çözülebilir. Sadece kıllara yapışır, cildinize değil.

İp Yöntemi

Pamuk ipliği, sıkı bir kum saati şeklinde bükülür. Kum saatinin ortasındaki bükülmüş iplikler, cilt yüzeyinde hareket ederken tüyleri çeker.

Artıları: Tüyleri kökünden alınır. Hızlı ve hassastır. Daha kısa tüyler alınabilir.

Eksileri: Orta derecede acı verici. Vücudun bazı bölgelerine uygulanabilir, bıyıklar gibi.

Lazer epilasyon

Göreceli olarak yeni bir epilasyon yöntemi, kıl kökünü öldürmek için hedeflenen ışık darbeleri kullanılır, bu alan başına altı ila 10 seans sürebilir (bacaklar ve bikini bölgesi iki ayrı alan olarak kabul edilir).

Artıları: Etkili bir şekilde yapıldığında kıllar sonsuza dek kaybolur. Tedavi ettiğiniz alanın büyüklüğüne bağlı olarak oldukça hızlı bir şekilde yapılabilir.

Eksileri: Kısa vadede pahalı. Tıraştan daha acı verici, ancak ağda yapmaktan daha az acı verici. Cilt tonunuza ve saç renginize bağlı olarak etkili bir şekilde çalışmayabilir. Kabarma meydana gelebilir.

Koltuk altı tüyleri için

Vücudun hassas bir bölgesidir; çabuk kızarır. Bu nedenle seçeceğiniz metot önem taşır.

Bikini bölgesi tüyleri için

Özellikle deniz mevsiminde mutlaka temizlenmesi gereken bir bölgedir. Son derece hassas ve kızarmaya meyillidir. Küçük iltihaplara ve batık tüylere neden olacağı için tıraş bıçağı kullanmaktan kaçının.

Bacak tüyleri için 

Derisi çok hassas olmadığı için tüm metotları kullanabilirsiniz. Yine de çok açık veya çok koyu tenliyseniz lazerli epilasyondan kaçının veya bu konuda uzmanlara danışın.

Yüzdeki tüyler

Kaşlar

Kaşlar yüzün genel görünümünde son derece etkilidir; bakışlara yumuşaklık veya sertlik kazandırır.

İdeal kaş biçimi burun kanatlarına paralel olarak başlamalı, burun kanadı ile göz bebeği üzerindeyken kavis almalı ve burun kanadı ile göz ucunun yaptığı açıda bitmelidir. Bir kalemi şekildeki oklara uygun olarak yerleştirip ideal kaş biçiminizi belirleyebilirsiniz.

Kaşları alırken kullanılan en yaygın ve uygun metot cımbız kullanmaktır. Kaşlarınızı alırken:

– Başlamadan önce kaşlarınızı antiseptik bir losyon veya kolonya ile silin,

– Acı hissini azaltmak için göz kapağınızı iyice gerin,

– Asla kaşlarınızın üst kısmındaki tüyleri almayın,

– Tüyleri tek tek ve çıkış yönüne doğru çekin,

– İşleminiz bittikten sonra kaşlarınızın üzerinden tekrar losyon uygulayın ve talk pudrası sürün,

– Eğer istediğiniz şekli bir türlü veremediyseniz, ısrar etmeyin; kaşlarınız düzeltmeye çalıştıkça gereğinden fazla incelebilir. Bırakın ve en kısa sürede bir estetisyenden yardım alın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ