Yüzdeki Sivilce Deliklerini Yok Eden Doğal Maske Tarifleri

Yüzdeki Sivilce Deliklerini Yok Eden Doğal Maske Tarifleri

Yüzdeki sivilce delikleri nasıl giderilir? Ergenlik döneminin kaçınılmaz belirtisi olan bu sivilceler bazı durumlarda yüzde deliklerin oluşması gibi bir hasara neden olabiliyor. Peki bu yüzdeki delikleri gidermek veya yok etmek için nasıl bir yol uygulayabiliriz, işte yüzdeki deliklerden kurtulmak için yapacaklarınız.

yüzdeki delikler

Yüzdeki delikler nasıl geçer?

Yüzdeki gözeneklerin çok genişlemesi yalnızca görünüm açısından değil bakterilerin cilde girmesi, kirin ve yağın gözenekleri tıkaması ve bunun sonucunda aknelerin oluşmasına ortam hazırlaması açısından da sakıncalı. Yüzdeki gözenekleri kapamak için öncelikle zeytinyağı ile temizleyebilir, C vitamini takviyesi ile yeni hücre oluşumunu teşvik edebilirsiniz.

Gözenekleriniz tıkanmadan kendinize bir temizleme ve bakım programı hazırlamak akne oluşumunu önlemek, cildin aşırı yağlanmasını engellemek ve cilt hücrelerinin yenilenerek daha pürüzsüz ve canlı bir cilde kavuşmanız açısından oldukça önemli. Düzenli olarak yapacağınız bakım ile yüzdeki gözenekleri kapamak mümkün.

Zeytinyağıyla Gözenekleri Temizleyin

Tıkanmış gözenekleri açmak ve temizlemek için cilt üzerinde tabaka oluşturmayan zeytinyağından yararlanabilirsiniz. Zeytinyağı gözeneklerde toplanan yağı, kiri temizlemenize yardım eder. Bir çorba kaşığı zeytinyağını masaj yaparak bütün yüzünüze sürün.

Bir tencere içinde kaynattığınız suyun buharına yüzünüzü 20-30 cm mesafeden 5 dakika kadar tuttuktan sonra nemli bir bezle zeytinyağını yüzünüzden temizleyin. Bu uygulamayı günde 2 kere yapabilirsiniz. Burada kullanacağınız buhar kirin ve yağın açılan gözeneklerden daha hızlı bir biçimde temizlenmesini sağlayacaktır.

Ölü Deri Hücrelerini Temizleyin

Ölü cilt hücrelerini temizlemek için karbonat işinize yarar. 1 yemek kaşığı karbonatı 1-2 yemek kaşığı kaliteli su ile karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Parmaklarınızla 3-5 dakika masaj yaptıktan sonra ılık su ile yüzünüzü güzelce yıkayın.

Cilt Hücrelerini Yenileyin

 Yeni cilt hücrelerinin oluşumunu hızlandırmak için C vitamini kullanabilirsiniz. C vitamini kompresi ölü deri hücrelerinin daha hızlı atılmasını sağlarken yerine yenilerinin gelmesini de hızlandırır.

3-5 tane pamuk parçasını limon suyuna batırarak yüzünüze koyun ve 10 dakika kadar yüzünüzde bekletin, ardından pamukları alın ve limon suyu kuruyuncaya kadar o şekilde bekleyin. İyi bir C vitamini kaynağı olan limon yüzünüzdeki gözenekleri kapamak için etkili bir doğal çözümdür.

İşte Sivilce İzlerinin Yok Eden Maske Tarifleri

1- Killi Un Maskesi

 Bir çay kaşığı kil ile bir tatlı kaşığı mısır ununu bir kase içinde suyla birlikte merhem kıvamına ulaşıncaya kadar karıştırıyoruz. Ardından gözeneklerin bulunduğu bölgelere bu karışımı sürüp kuruyana kadar bekletiyoruz.

Kuruduktan sonra su yardımı ile yüzümüzü temizliyoruz. Bu prosedür doğal bir biçimde peeling etkisi göstererek gözeneklerin küçülmesini ve zamanla kapanmasını sağlayacaktır.

2- Yüzdeki Delikleri Geçirme Maskesi

Bu maskeyi hazırlamak için 4 farklı madde kullanacağız. İlk olarak bir adet yumurta akı, yarım tatlı kaşığı limon suyu, iki tatlı kaşığı kadar yaş maya ve yarım tatlı kaşığı bal.

Bütün malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonra yüzünüzde deliklerin bulunduğu bölgelere güzelce sürün ve 20 dakika kadar bu şekilde bekletin, ardından yüzünüzü yıkayıp güzelce temizleyebilirsiniz. Bu sayede artık yüzünüzdeki delikler nasıl geçer diye dert etmek zorunda kalmayacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ