Benler Neden Çıkar? Nasıl Yok Edilir?

Benler neden ortaya çıkar? Yüzdeki benler neden meydana gelir? Benler nasıl yok edilebilir? Benleri yok etmek için yapılması gerekenler nelerdir? Tüm bu soruların cevapları için haberimizi inceleyebilirsiniz

Benler Neden Çıkar? Nasıl Yok Edilir?

Yüzümüzdeki benler bazen çok sıkıcı bir görüntü verebilmektedir. Vücudumuzun her yerinde olduğu gibi cildimizde de farklı amaçlara hizmet eden hücreler bulunmaktadır. Bu hücreler cildimizin beslenmesini, nemlenmesini ve kendini yenilemesi gibi görevleri üstlenirler.

Melanosit hücreleride bu görevleri üstlenen hücreler grubudur.Bu hücreler cildimize rengini veren melanin pigmentini salgılarlar.

Benler neden çıkar?

Normal, sağlıklı bir ciltte bu hücreler cilt yüzeyine eşit miktarda dağılırlar. Ancak bazen bu hücrelerin yapısı bozularak bir noktada toplanırlar ve toplandıkları bölgede koyu benek’ler meydana getirirler. Bu hücrelerin yapısını bozan nedenlerin başında güneş ve kimyasal kozmetik ürünler gelmektedir.

yüzdeki delikler

Benler nasıl geçer?

Bir tutam kişniş‘i iyice öğüterek benlerin üzerine sürün. Birden çıkan benlere bitkisel çözüm olan kişniş masajı ile birkaç günde benlerden kurtulmak mümkün.

Bir miktar Keten tohumunu Ezerek keten yağıyla karıştırın. Bu karışımın içine bir çay kaşığı kadar bal ilave edin. Hazırladığınız bu karışımı hergün Ben üzerine uygulayın. Benlere doğal çözüm kalıcı ve inatçı kahverengi benleri yok etme amacıyla kullanın.

Bir sarımsak tanesini ezin ve benin üzerine koyun. Ardından bir kapatıcı ile üzerine kapatın ve bekleyin. Daha sonra yüzünüzü guzelce durulayın.

Dikkat : Bu tedavi tekniklerini kullanan bazı insanlarda cilt tahrişi olabilir. Bu yüzden hassas bir cilde sahip olanların kullanmaması ya da hekim kontrolunde kullanmaları daha uygun olacaktır.

Yüzdeki benler nasıl yok edilir?

Karahindiba kökü, yüzdeki lekeler ve ben lerden kurtulma için uygulanan en eski ve en iyi doğal bitkisel kürlerden birisidir. Evde yapılan bu bitkisel benlerden kurtulmanın doğal yolları ile benlerden kurtulmanın yolu pekala mümkün olacaktır.

Şimdi yapacağınız leke merhemi için Karahindiba kökü‘ne ihtiyaç duyacaksınız. bu kökü iyice ezerek yoğurda karıştırın ve ben şikayeti olan cilt bölgesine uygulayın. Günde 3 kez uygulanacak karahindiba kökü kürü ile zaman içinde ben izlerinin aldırılması gibi bir etki oluşturduğunu göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ