Yüz Şekline Göre Saç Modeli Nasıl Seçilir?

Yüz Şekline Göre Saç Modeli Nasıl Seçilir?

Yüz tipime göre saçımı nasıl kestirmeliyim? Sorusunun cevabını arıyorsanız haberimize bakın.Yüzünüze makul, bakımlı saç modelleriyle, eşofman bile giyseniz dikkatleri üzerinize çekmeniz kaçınılmazdır. Doğal güzelliğinizi ortaya çıkaracak olan saç modelinizi bulmanız için size vereceğimiz ipuçlarını dikkate almanızı öneriyoruz.

Yuvarlak Yüze Sahipseniz;

Yüzünüzün daha ince ve uzun görünmesi için saçınızın üst kısımlarına biraz daha çok hacim vermeniz gerekiyor. Saçınızın ön taraflarına vereceğiniz katlar da yüzünüzü daha ince gösterecektir.

Kare Yüze Sahipseniz;

Bu tip yüzler sert ifadeye sahip kişilerdir. Bu sertliği yumuşatmak için saçınıza yuvarlak kesimler yaptırmanızda yarar var.

Dikdörtgen Yüze Sahipseniz;

Alın bölgesini kapatacak kahküllü modeller yüzünüzü daha dengeli gösterecektir.

Üçgen Yüze Sahipseniz;

Enselerinize doğru saçınızı azaltıp, üst kısımlara doğru hacim kazandırarak yüzünüzün biçimini daha dengeli bir biçimde gösterebilirsiniz. Bu tip saç modelleri size ayrı bir hava katacaktır.

Baklava Yüze Sahipseniz;

Bu tip yüz biçimine sahip olan kişilere her model gayet hoş olmaktadır. Uzun, kısa, düz, dalgalı tamamı ile sizin zevkinize bağlı olarak model verebilirsiniz. Eğer kilonuz varsa üstü kısımlara hacim kazandırarak yüzünüzü inceltmeniz mümkün olacaktır.

Tabii en önemlisi de boyunuzu, kilonuzu, tarzınızı göz önünde bulundurarak, size kendinizi en uygun şekilde hissettirecek saç modelini bulmanızdır.

İşte Yüz Şekillerine Göre Saç Kesim Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ