Yüz Şekline Uygun Makyaj Yapma Teknikleri Nelerdir

KARE YÜZ ŞEKLİNE GÖRE MAKYAJ YAPMA TEKNİKLERİ

Kare yüz şeklinde, daha yumuşak hatlar yakalamak için kontür uygulamalısınız. Öncelikle şakaklara ve çene bölgesine kontür uygulamalısınız. Doğal bir görünüm yakalamak için yumuşak bir fırça kullanmalı ve fırçayı yukarı doğru uygulamalısınız. Daha sonra yanağınıza pudra uygulayın ve çenenizde kalan boşlukları bronzlaştırıcı ile kapatın. Son olarak yanak ve şakak bölgesindeki çıkık kısımları aydınlatıcı ile “C” şeklinde aydınlatın.

OVAL YÜZ İÇİN MAKYAJ YAPMA TEKNİKLERİ

Oval yüz, makyaj yapımı için en en uygun olan yüz şeklidir. Bu tip yüz biçimine sahip olan bireylere makyaj uygulanırken dikkat edilmesi gereken tek nokta, köşeli çizgiler değil, yuvarlak çizgi tekniklerinin uygulanmasıdır.

KÖŞELİ YÜZ İÇİN MAKYAJ YAPMA TEKNİKLERİ

Köşeli yüze sahip olanlar sert bir ifadeye sahip göründüğünden kaynaklı, yüzün kemikli kısımlarının geri plana çekilerek yumUşak bir yüz ifadesine sahip olabilmesi amaçlanır. Koyu renk fondöten kullanılarak gölgeleme yapılmalıdır. Ruj sürerken dikkat edilmesi gereken husus, alt dudakların değil, üst dudakların ön plana çıkarılarak dolgun hale getirilmesidir.

ÜÇGEN YÜZ İÇİN MAKYAJ YAPMA TEKNİKLERİ

Üçgen yüze sahip olanlar genel olarak iki tiptedir. Bunlar düz üçgen yüz ve ters üçgen yüzdür. Düz üçgen yüz görünümünde olan kişiler alın bölümünü ortaya çıkarmak için açık renkte fondöten kullanımına özen göstererek gölge uygulamalıdır. Ters üçgen yüzlü olanlar ise bilhassa çene kemiklerini belirgin şekilde ortaya çıkaracak gölgelemeler yapmalıdır.

UZUN YÜZ İÇİN MAKYAJ YAPMA TEKNİKLERİ

Uzun yüz görünümündeki insanlarda kaşlar, gözler ve dudaklar yatay boyanmalıdır. Yüzdeki uzunluğu oluştura bölgelere gölgeleme yapılarak bu bölgelerin daha az dikkat çekmesi sağlanmalıdır.

Görüldüğü gibi makyaj yapımı oldukça özen gerektiren bir prosedürdür. Siz de yüz biçiminizin nasıl bir yapıya sahip olduğunu belirleyerek bu yönde uygulama yaparsanız çok daha kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bilgi: En Son Moda Trendleri Şık Kombinleri, Sokak Modası Abiye Elbise, Saç Modelleri, Gelinlikler,Yemek Tarifleri, İpuçları ve daha neler neler....
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ