SadeKadınlar – Moda

Yüz Şekline Göre Allık Kullanımı Nasıl Olmalı?

Yüz Şekline Göre Allık Kullanımı Nasıl Olmalı?

Makyajın en önemli tamamlayıcısı olan allık, sizi bir anda muhteşem bir görüntüye de ulaştırabilir ve ya tam tersi bir anda bütün güzelliğinizi de gölgeleyebilir. Allık uygulamasında dikkat etmeniz gereken en önemli konu, allığı yüz tipinize uygun şekilde sürmektir. Başkasında çok beğendiğiniz allık, sizin yüzünüzde hoş durmadığını düşünüyorsanız, cilt renginizi ve yüz tipinizi göz önünde bulundurarak allık kullanmalısınız.

Yuvarlak Yüzler:

Yuvarlak yüzlü kişilerin, allığı ”V” şeklinde uygulaması gerekmektedir. Bu tür bir uygulama yüzünüzü olduğundan daha ince gösterecektir. Ayrıca çene kısmına çok fazla allık sürmekten kaçınmalısınız.

Kare Yüzler:

Gözlerin merkezi ile elmacık kemiklerinin birleştiği yeri belirleyip, o bölgeye allığınızı sürmeli ve şakaklarınıza doğru yaymalısınız. Alın ve çene bölgenize keskin bir şekilde allık sürmekten kaçınmaılsınız. Bu yanlış uygulama yüzünüzün hatlarını yumuşatmak yerine daha keskin hale getirir.

Dikdörtgen Yüzler:

Gözlerinizin dış köşesiyle, elmacık kemiklerinizin birleştiği noktaya allığınızı sürmelisiniz. Burnunuzun ucuna çok fazla allık sürmekten kaçınmalısınız.

Oval Yüzler:

En ideal yüz tipi olarak kabul edilen oval yüz tipleri, allık sürerken elmacık kemiklerinden, şakaklara doğru bir yol çizmelidir. Bu şekilde elmacık kemikleriniz ön plana çıkacaktır.

Üçgen Yüzler:

Elmacık kemiklerinden, şakaklara doğru ”V” şekli çizerek allık sürülmelidir. Ayrıca kaş altınızdan, yüzünüzün ortasına doğru da hafif bir şekilde allık uygulayın. BU yüzünüzün hatlarının dengesini sağlayacaktır.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ