Yaz Sıcaklarında Fondötenizin Akması Nasıl Engellenir?

Yaz Sıcaklarında Fondötenizin Akması Nasıl Engellenir?

Yazın fondöteninizin akmasını önlemenin teknikleri nelerdir? Yaz aylarında yaptığınız makyajın kalıcı olması daha da zordur. Bu öneriler sayesinde en azından fondöteninizi sabitleyerek makyajın akmasını biraz da olsun önleyebilirsiniz.

Yazın Fondöteniniz Akıyor Mu İşte Önleme Teknikleri

Yazın cildinize uygulamış olduğunuz  fondöten, sıcak havaların etkisiyle terleme sonucu gün içerisinde  akmaya başlar. Akan fondöten ise cildinizdeki makyajın kötü  görünmesine sebep  olur.

Yazın Fondöteniniz Akıyor Mu İşte Size Önlemenin Farklı Teknikleri

Saç ve makyaj artisti olan Abraham Sprinkle,bu konuyla ilgili olarak şunları söyledi; Yağlı ciltler yazın normalden daha fazla ter üretir. Kışın kullanılan yoğun nemlendirici özelliği olan fondötenler, yazın aşırı terleme sonucu kötü sonuçlar yaratabilir.

Fondöteninizin akması halinde  farklı teknikler uygulayın. Gün içerisinde akan makyajınızı tazelemek için yüz spreyi ve makyaj süngeri sizin için yeterli olacaktır. Fondöteninizin akması sonucu cildinizde oluşan lekeleri dağıtmak için makyaj süngerine yüz spreyi sıkın ve hafif hareketlerle cildinizde gezdirin.

Fondöteninizin yazın akmasını önlemek için uzun süre kalıcılık sağlayan fondötenleri tercih edin. Tüm cildinize uygulamak yerine yüzün merkezinden başlayarak tüm cilde dağıtılmasının ise daha güzel etki yaratabileceğini ekliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ