Yağlı Ciltler Nasıl Makyaj Yapmalı?

S: Bozuk ve yağlı bir cildim var. Cilidmi daha da bozmadan nasıl makyaj yapabilirim?

Yağlı Ciltler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Makyaj bayanların olmazsa olmazıdır. Peki cildiniz yağlı veya bozuksa nasıl makyaj yapacaksınız? Yağlı ya da bozuk ciltlere makyaj yapmak oldukça zordur.

Fondöten ya da pudra sürüldükten yarım saat sonra koyulaşır ve üzerini kapattığınızı sandığınız sivilcelere daha da dikkat çeker.

İşte sizlere yardımcı olacak yol gösterecek makyaj önerileri…

Öncelikle kapatılması gereken sivilceleriniz varsa önce biraz kapatıcı (Vizin) kullanın. Daha sonra sivilcenin üzerinde biraz astringent (doku sıkılaştırıcı ilaç) ya da alkol sürün. Bu sivilceyi büyük ölçüde kurutacaktır.

Eğer zamanınız varsa biraz kil maskesi hazırlayıp yine sivilcenin üzerine sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Bu yöntemlerden herhangi birini uygulayıp yüzünüzü makyaja hazır hale getirdikten sonra tüm yüzünüze yağsız nemlendirici uygulayın.

Fondötenin koyulaşmasının sebebi cildiniz yağlandığı için fondötenin ıslanmasıdır. Bu yüzden cilt tonunuzdan bir ton daha açık fondöten kullanmalısınız. Yanınızda da transparan bir pudra bulundurarak ara sıra tazelemenizde fayda var.

Bozuk ciltlerin tümüne fondöten uygulamanızı tavsiye etmeyiz. Sivilceler ve lekeler üzerinde kapatıcı kullanabilirsiniz. Parmaklarınız ile iyice yedirdikten sonra tüm yüzünüze pudra uygulayın.

Eğer cildinizin düzelmesi için ilaç kullanıyorsanız cildiniz çok kurumuş olabilir bu yüzden yağsız ürünlere kilitlenmeyin. Jel nemlendiriciler, transparan pudralar, kapatıcı stikler, mat renkler tercih etmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ