SadeKadınlar – Moda

Yağlı Cilt Bakımı

Yağlı Cilt Bakımı

Yüzümüz ve vücudumuzun geri kalanında bulunan cildimizin kuşkusuz yağa her zaman ihtiyacı var. Gerekli olan yağ miktarı deride bulunmadığında kuruluk ve çok daha çok problem oluşur yalnız yağın fazlası da hem sivilce gibi etkilere yol açar hem de parlaklığından kaynaklı güzel olmayan bir görüntü meydana getirir. Ayrıca yağlı cilde yapılan makyajın ve uygulanan kozmetik ürünlerinin çok daha basit dökülmesi ve zor uygulanması gibi bazı güzellik problemleri da ortaya çıkar. Yağlı ciltlerin yağını tamamıyla ortadan kaldırmak mümkün olmasa da uygulanabilecek bazı bakım tavsiyeleri mevcut.
Kadınlar için makyajın en büyük parçalarından birisinin fondöten olduğu net yalnız yüksek oranda yağlı bir cildiniz varsa bu dezüstünlük olacaktır ve cildiniz çok daha parlak görünecektir. Çeşitli pudralar ve nemlendirici ürünler kullanarak hem yağın fazlasının emilmesini sağlayabilir hem de güzelliğinizi korumaya devam edebilirsiniz.
Öncelikle dikkat etmeniz gereken konu doğru cilt temizleme ürününü bulmak. Her ne kadar susuz kullanılan bazı temizlik ürünleri olsa da bunlar daha fazla yağ barındırmayan kuru ciltler için hazırlandığından kaynaklı siz su ile beraber kullanılan temizlik ürünlerini kullanmalısınız. Akne sorunu olanların ise bu tip ciltlere makul üretilmiş temizlik makzemelerini programları gereklidir.
Sigara, alkol, yağlı ve bol çeşnili yiyecekler de cildinizin yağlanmasına neden olarak güzel olmayan görüntüler ortaya koyar. Bunun sebebi damarların genişlemesi ve derinin çok daha basit bir biçimde terlemesidir. A vitaminine sahip olan sebze ve meyvelerin vücuttaki yağlanmayı yavaşlattığı klinik olarak belirleme edilmiştir.
Güneş koruyucu malzemeler de cildinizin yağ dengesinin korunmasına neden olur yalnız kendi tipinize makul “SD alcohol 40” işaretli güneş koruyucularını kullanmalısınız. Bu ürünler cildinizde bulunan parlaklığın giderilmesine ve yağın kontrol altında tutulmasına yardımcı olacaklardır.
Özellikle yağlı cilde sahip olanların nemlendirici kullanmama gibi bir eğilimleri vardır. Ancak cildinizin yağlı olması nemli olduğuna ya da nem ihtiyacının olmadığına bir işaret değildir. Doğru biçimde nemlendirmediğiniz taktirde cildiniz daha çok yağ üretecektir ve doğal dengesini kaybedecektir. Eğer cildinizin doğal görünümünü ve canlılığını güvenliğini sağlamak istiyorsanız sizin için İdeal nemlendiriciyi aramaktan vazgeçmemelisiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ