SadeKadınlar – Moda

Yaban Mersini – Kekreyemiş Meyvesi Yağ Yakıyor!

Yaban Mersini – Kekreyemiş Meyvesi Yağ Yakıyor!

Yaban Mersini Kekreyemiş aynı aileden geliyorlar.İşte yağ yakımı ile bilinen bu meyve hakkında öğrenmeniz gereken her şey !

Yaban Mersini Kekreyemiş meyvesi ismini bugüne kadar duymamış olabilirsiniz. Kekreyemiş ve yabanmersini aynı aileden geliyorlar. Kekreyemiş, yabanmersinine göre daha küçük, sulu ve tatlı. Ayrıca içerisinde bolca vitamin barındırıyor.İskandinavya’da yaşamıyorsanız veya Ikea’ya gidip reçelini veya meyve suyunu içmediyseniz, kekreyemişi bilmiyor olabilirsiniz. Kekreyemiş İskandinav ülkelerinde mucize meyve olarak da adlandırılıyor.

Kekreyemiş meyvesi nedir, faydaları nelerdir?

Daha önce sizlere mucize meyve diye sunulan birçok meyveyle karşılaşmışsınızdır. Ancak kekreyemiş çok başka!

Araştırmacılar kekreyemişin sağlığa neden bu kadar faydalı olduğunu tam olarak ifade edemiyorlar. İddialar ise kekreyemişe kırmızı rengini veren polifenol isimli antioksidanın bunu sağladığı yönünde.Yaban Mersini - Kekreyemiş

İsveç’te yapılan bir araştırmada kekreyemişin olağanüstü faydaları keşfedildi. İşte yapılan Araştırma sonuçları ;

Yapılan deneyde kişilere günde bir avuç kekreyemiş verildi. Araştırmada, kişiler 3 bölüme ayrıldı. Bir gruba ahududu, bir gruba yaban mersini diğer gruba da kekreyemiş verildi.

Yağ yakıcı etkisi

Üç ayın ardından kekreyemiş verilen grubun en iyi sonuçları gösterdiği tespit edildi. Yüksek yağlı besinler tüketmelerine rağmen kilolarında bir artış gözlenmedi.

Karaciğerdeki yağlanmayı gideriyor

Karaciğerlerindeki yağ oranı, yüksek yağlı besinlerle beslenmelerine rağmen kekreyemiş verilmeyen kişilere göre çok daha azdı.

Kanseri tedavi edici etkisi

Aynı zamanda kekreyemişin içerisinde bulunan antioksidanlar kanseri engelleyerek serbest radikallerin gelişimini engelliyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ