Vajina Kokusu Nasıl Önlenir?

Vajina Kokusu Nasıl Önlenir?

 Vajinal Koku Nasıl Giderilir? Önlemenin yolları nelerdir? Vajinal koku yada vajina kokusu kadınların hayatında  çok yaygın bir sorundur. Vajinanız biraz kötü kokuyorsa ve bu kokuya başka belirtiler eşlik etmiyorsa, belirtilerinizi kendi başınıza giderebilirsiniz .Vajinal koku bakteri gelişimi, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, mantar enfeksiyonları ve kötü yapılması gibi birtakım nedenlerden dolayı olabilir.

Eğer sorun bir çeşit enfeksiyon kaynaklı  ise, vajinal bölgede kaşıntı ve kızarıklık gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Başkaları ile bu sorun hakkında konuşmak utanç verici olmasına rağmen, vajinal kokuyu tedavi etmek için birçok çözüm yolu vardır.

Vajinal Kokuyu Önlemek İçin Doğal Çözüm Önerileri

İşte Vajinal Kokuyu Önlemek İçin Doğal Besinler…

Sarımsak

Sarımsak başlı başına bir şifa kaynağıdır. Sarımsak, vajinal kokunun yanında vajinal enfeksiyonlar ile başa çıkmaya yardımcı olabilecek çok güçlü doğal bir antibiyotik türüdür. Sarımsak her gün  çiğ olarak ya da pişmiş olarak tüketilmelidir. Bir bardak sıcak su ile aç karnına bir veya iki çiğ diş sarımsak tüketebilirsiniz.

Sarımsakta bulunan antifungal özelliklere sahip bileşenler sayesinde mevcut mantar enfeksiyonu ile mücadele edebilir ve vücudunuzdaki kötü bakterilerden kurtulabilirsiniz.Başka bir seçenek ise bir parça sarımsak alıp birkaç saat vajinada tutmanızdır. Bu da büyük ölçüde kötü vajinal kokuyu hafifletmek için kullanılabilir.

Narenciye

Narenciye gıdalar, vajinal bölgedeki enfeksiyonların tedavisinde etkin olarak kullanılabilir ve kokuları önleyebilir. İçerisinde yer alan C vitamini sayesinde, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücutta bulunan zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı olabilir.
Bağışıklık sisteminin güçlü olması  vajinal kokuya neden olan zararlı bakterilere karşı mücadele edilmesini kolaylaştırır. Üzüm, portakal, limon, greyfurt, ananas ve benzeri gibi meyveleri kadınların sık sık tüketmesi gerekir. Narenciyeler aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonları ile karşı savaşmaya da yardımcı olur.

Su

Vajinal koku ile başa çıkmanın en iyi çözümlerinden  birisi ise bol bol su içmektir. Su içilmesi genel vücut sağlığı içinde oldukça  yararlıdır.. Günlük olarak ortalama sekiz ile on bardak arasında su içiniz.

İçmiş olduğunuz bu su sayesinde, vücudunuz etkili bir şekilde kötü toksinler ve zararlı bakterilerden kurtulur. Vajinal kokusu olan  kadınlar, ayrıca kafein ve şekerli içecekleri çok az miktarlarda tüketmelidirler.

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, güçlü antifungal hem de antiseptik özelliklere sahiptir. Çay ağacı yağı alın ve su ile inceltin.Daha sonra vajinal  bölgeyi bu karışım ile durulayın.

Başka bir çözüm ise üç bardak  saf elma sirkesi ile birlikte üç damla çay ağacı yağı banyo suyunuza ekleyin ve sonra yarım saat içinde oturun. Bu karışımı, bir hafta içerisinde üç dört kez uygulayın.Bu uygulamayı yapmanız güçlü vajinal kokuya neden olan bakterilerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Kabartma tozu

Kabartma tozu vücudunuzdaki pH seviyesini dengelemek için kullanılır. PH değeri dengelendikten sonra ise vajinal koku problemi otomatik olarak tedavi edilecektir. Sadece, sıcak bir bardak su içine bir çorba kaşığı kabartma tozu karıştırın ve günde bir kez içiniz.

Diğer bir yöntem ise banyo suyuna yarım fincan kabartma tozu ekleyebilir ve daha sonra yaklaşık yirmi dakika kadar vajina bölgesinizi bekletebilirsiniz. Sonunda temiz bir havlu ile güzel bir şekilde iyice kurulanın.. Bu yöntem, mantar enfeksiyonu ve vajinal kokulara karşı mücadele etmek için etkili bir yöntemdir.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi doğal bir anti-bakteriyeldir ve dolayısıyla aynı zamanda vajinal kokuya karşı mücadele için kullanılabilir. Elma sirkesi katılarak banyo yapılması vajinal kokulardan kurtulmanın en basit yollarından biridir. Bir küvet içine ılık su ve biraz elma sirkesi ekleyin.

Sonuç olarak, vajinal koku ile başa çıkmak içi sabırlı olmak önemlidir. İyi sonuçları almak için yukarıda belirtilen uygulamalardan sizin için uygun olanı seçin. Ama bu basit çözüm yollarından istenen sonuçları elde edemiyorsanız hemen bir doktora başvurmayı ihmal etmeyiniz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ