Ünlü Tiyatrocu Levent Kırca Yaşama Veda Etti

Ünlü Tiyatrocu Levent Kırca Yaşama Veda Etti

Bir süredir karaciğer kanseri tedavisi gören tiyatro sanatçısı Kırca, 67 yaşında yaşamını yitirdi.

Levent Kırca‘nın vefat haberini alan ailesi ile yakınları ve sevenleri, sanatçının tedavi gördüğü Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine alın etti.

1948 yılında Samsun’da doğan tiyatro sanatçısı, 1964 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda sahne yaşamına başladı. Çok fazla tiyatro oyunu ve sinema filminde rol alan Levent Kırca, 22 yıl boyunca yayınlanan “Olacak O Kadar” adlı televizyon programını hazırladı.

Oyunculuğunun yanı sıra sinema filmleri ve tiyatro oyunları da yöneten Levent Kırca’nın 4 çocuğu bulunmakta. Kırca, sanatçı kimliğinin yanı sıra gazete yazarlığı ve siyasi bir partinin Merkez Karar Kurulu üyeliğini de yapmaktaydı.
Levent Kırca’nın oğlu babasının yaşamını yitirdiği Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gazetecilere açıklama yaptı.

Babasının yazın başından bu yana kanser tedavisi gördüğünü ifade eden Umut Kırca, “Durumu 10 gündür kötüydü. Hepimiz buradaydık, yanındaydık. Çok üzgünüz, hepimizin başı sağ olsun. Büyük bir sanatçıydı. Türkiye’de 50 yıldır büyük işler yapmıştı” şeklinde konuştu.

Sanatçının cenazesinin, ailenin alacağı karar neticesinde salı günü defnedileceği bildirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ