SadeKadınlar – Moda

Türk Kahvesi “Alzheimer” Hastalığını Engelliyormuş!

Türk Kahvesi “Alzheimer” Hastalığını Engelliyormuş!

Türk kahvesi bildiğiniz gibi telve ile yapılıyor. Meğer ne varsa, telvede varmış, zira Türk kahvesi, antioksidan ve antikanserojen özelliklerini telvesinde saklıyor.

Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak Türk kahvesi içmek, Alzheimer hastalığının önüne geçmeye yardımcı oluyor. Yani evin anahtarlarını nereye koyduğunuzu unutmaya başladığınız zaman, Türk kahvesi içmeye başlamanız gereken zamandır.

Kadınların da hoşuna gidecek olan bazı faydaları: Türk kahvesi selülit yapmaz, hatta bilinenin aksine yağları yakmak gibi bir özelliği vardır. Spordan yarım saat önce tüketeceğiniz bir fincan türk kahvesi hem spor sırasında yağ yakımını hızlandırır hem de adrenalin salgılayıp daha enerjik olmanıza yardımcı olur.

turk-kahvesinin-faydalariYalnızca içmesi değil, sürmesi de çok yararlı olan, Türk kahvesi Telvesi ile cildinize haftada bir uygulayacağınız maske ile cildiniz yağlardan arınır, pürüssüzleşir ve pamuksu yumuşaklık kazanır.

Şeker hastalığı ve diabete yakalanma riskini düşürür,fakat ‘Kahveniz nasıl olsun?’ diye sorduğunda ‘Sade’ olarak içmelisiniz ki faydalarından yararlanabilesiniz. Aksi takdirde hiçbir işe yaramaz.

Karaciğer yağlanmasının da önüne geçtiğinden düzenli olarak tüketiminizde yeni doğmuş bebek gibi olursunuz.

Türk kahvesi fincanlarının neden bu kadar küçük olduğunu hiç aklınıza geldimi ? Çünkü bir kaşık Türk kahvesi, sıkıştırılmış olduğundan dolayı en uygun oranda kafein içerir ve günlük kafein ihtiyacınızı karşılar, böylelikle sizi ekstra maliyetten kurtarır. Anlayacağınız hem sağlığınızın, hem cüzdanınızın dostu Türk Kahvesi. Bizden söylemesi hergün mutlaka bir fincan Türk Kahvesi içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

 

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ