Tüp Bebek Transfer Sonrası Hamilelik Belirtileri

Tüp Bebek Transfer Sonrası Hamilelik Belirtileri

Tüp bebek tedavisi sonrasında hamilelik belirtileri ne zaman başlar?

Transferden 12 gün sonra kanda B-HCG değerine göre (kanda gebelik testi) hamilelik var mı yok mu anlaşılır. Gebelik testi yapılana kadar herhangi bir hamilelik belirtisi olmaz zira gebelik hakkında hormonlar henüz anne kanına geçmemiştir.

Hamilelik belirtileri en erken gebelik testi yapıldıktan sonraki hafta başlar yani aktarım tarihinden 15-20 gün sonra başlar. Bu nedenle aileye hamileliğin ilk haberini veren belirtiler değil gebelik testidir.

belirti

Tüp bebekte hamilelik belirtileri nelerdir?

Normal yolla oluşan gebeliklerden farklı değildir. Bulantı ve bazı durumlarda buna eşlik eden kusma, halsizlik, göğüslerde hassasiyet ve dolgunluk ilk belirtilerdir genelde. Bazı yiyeceklerden tiksinme, aşerme sonraki haftalarda oluşur genelde.

Hiçbir hamilelik belirtisi olmayanlar:

Her anne adayında hamilelik belirtisi olmayabilir, bu endişe ya da tüp bebeğin tutmadığına dair korku yaratmamalıdır. Normal kendi kendine meydana gelen gebeliklerde de her zaman gebelik belirtileri olmaz ya da geç haftalarda başlayabilir.

Tüp Bebek Transfer Sonrası Hamilelik Belirtileri

Testte gebelik görünmesine rağmen hiçbir belirti olmaması gebeliğin sağlıksız olduğunu ya da düşük olacağını göstermez, bu tamamıyla anne adayının fizyolojik yapısı hakkında bir durumdur?

İkiz-üçüz gebeliklerde belirtiler:

Çoğul hamileliklerde belirtiler aynı tekiz gebeliklerde olduğu gibidir. Ancak burda bulantı ve kusma şikayeti daha çok olur genelde, bunun haricindeki belirtilerde bir fark olmaz ilk aylarda.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ