Embriyo Yapıştırıcı Yöntemi Hamile Kalma Şansını Artıyor!

Embriyo Yapıştırıcı Yöntemi Hamile Kalma Şansını Artıyor!

Tüp Bebek’te Embriyo Yapıştırıcısı Yöntemi Nedir? Kimlere Uygulanır?

Tüp bebekte  Embriyo Yapıştırıcısı yöntemi embriyonun rahime yapışarak tutunmasını sağlıyor, bu da hamile kalma şansını arttırıyor. Bu yöntem özellikle bir kaç başarısız tüp bebek tedavisi uygulamış olanlar ya da 39 yaş üstü anne adayları için avantaj sağlıyor. Tüp bebek tedavi sürecinde embriyo transferi en kritik ve en hassas aşamadır. Embriyo transferi sırasında kullanılan ve embriyonun rahime yerleşmesini destekleyen, embriyo yapıştırıcısı yöntemi bilimsel olarak kanıtlanmışdır.

Tüp Bebekte Embriyo Yapıştırıcısı Yöntemi İle Hamile Kalma Şansı Artıyor!

Embriyo yapıştırıcısı yöntemi tüp bebek başarısızlığı olan ve 39 yaş üstü hastalarda uygulanıyor

Embriyo yapıştırıcısı yönteminin embriyo yerleşmesi sırasında rahimde yüksek oranda bulunan ve embriyonun yerleşmesini destekleyen bir protein olan Hyaluronan’dan zengin bir içeriğe sahiptir. Bu yöntemin uygulanması çok kolay. Rahime transfer edilecek olan embriyolar yaklaşık 30 dakika EmbryoGlue’da (Embriyo Yapıştırıcısı) bekletilir ve bu sıvı içerisinde transfer işlemi gerçekleştirilir. Bu yöntemle rahime transfer edilen embriyoların hyaluronan sentezi arttığından rahime tutunmaları için destek sağlanmış olur. Bu yöntem özellikle tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı olan hastalarda, anne yaşının 39’dan büyük olduğu durumlarda ve yumurta ve/veya sperme bağlı embriyo kalitesinin iyi olmadığı durumlarda kullanılıyor ve anlamlı bir şekilde başarı sağladığı görülüyor. Herhangi bir yan etkisi de yok.

Embriyo yapıştırıcısı yöntemi hamile kalma şansını yüzde 25 artırıyor

Embriyo yapıştırıcısı yöntemi embriyonun anne rahmine tutunmasını ve gebelik oluşmasını kolaylaştırıp eve bebek götürme şansını arttırıyor. Bunun dışında düşük riskini ya da hamilelik komplikasyonlarını arttırmadığı gösteriliyor. Yapılan çalışmalar sonucunda tüm araştırmacılar hiçbir olumsuz etkisi olmadığını aksine gebelik oranlarını arttırdığı sonucunda aynı fikirdeler. Embriyo yapıştırıcısı yöntemi yaklaşık 10 yıldır kullanılmakla birlikte son yıllarda yapılan detaylı çalışmalarla etkinliği bilimsel olarak da kanıtlanmış. Bu yöntemle hamile kalma şansı yaklaşık olarak yüzde 25 oranında artıyor. Bu da oldukça yüksek bir orandır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ