Göğüs Şekline Göre En İyi Sütyen Nasıl Seçilir?

Göğüs Şekline Göre En İyi Sütyen Nasıl Seçilir?

Vücut Tipine Göre Sütyen Seçimi Nasıl Olmalı? Sütyen seçerken en mühim konuların başında doğru cup tercihi gelir. Göğüsler cuplara tam anlamıyla oturmalı ve cuplar göğüsleri gereğinden çok sıkmamalıdır.

Vücudu gereğinden çok sıkan sütyen askıları kol altı ve sırt bölgesine rahatsızlık vererek iz oluşumuna sebep olurken, gevşek askılar sütyenin ve göğüslerin duruşunu bozar.

Sütyen Modelleri

Doğru sütyen seçimi hem sağlığınız hem de giydiğiniz kıyafetlerin üzerinizde güzel durması açısından mühimdir. Küçük göğüslü kadınların yoğun olarak tercih ettiği push-up sütyen, iç ve alt kısmında bulunan dolgulu veya destekli yapıları ile göğüslerin olduğundan daha dolgun dik ve kalkık görünmesini sağlar.

Sütyen Modelleri

Göğüslerinin düzgün ve dik görünmesini arzu eden kadınların kullandığı balenli sütyen modelleri, sütyenin alt kısmına yerleştirilen demir veya plastik parçalar ile en uygun formun yakalanmasını sağlayarak mükemmel görünümünüzü destekler.

Armut tipi vücuda sahip olanların orantılı görünümü yakalamak için dikkatleri üst bölgeye de çekebilmesi gerekir. Bu nedenle seçimin push-up modelden yana olması, veya destekli ya da dolgulu sütyenlerin kullanılması tavsiye edilir.

Omuz ve kalça orantısına sahip, bel bölgesi gözle görülür derecede ince olan kum saati tipine sahip kadınların göğüslerinin büyük olması durumunda minimizer sütyen tercih etmesi, ufak olması durumunda ise balkonet kesim modellere yönelmesi orantının korunması açısından yerinde bir tercihtir.

Sütyen Modelleri

Atletik vücuda sahip kadınlar için kıvrımları belirginleştirmek adına push-up sütyen veya dolgulu modeller seçimi feminen duruşu arttıracaktır. Omuzları dar olan kadınların standart askılar nedeniyle sorun yaşamaması için ayarlanabilir ve bilhassa çapraz askılı modelleri tercih etmesi sütyenin vücuda tam formunda oturmasını sağlayacaktır.

Göğüs bölgesini biçimlendirerek ayrık görünümü yok eden balkonet sütyen, en seksi ve şık sütyen seçeneklerinden biri olarak yoğun ilgi görür. Göğüslerin spor yaparken sallanmasını engelleyen sporcu sütyeni bedenin nefes almasını da sağlayarak konforlu ortam sağlar.

Sütyende Rahatlık ve Şıklıgı Tercih Edenler İçin Şık Modeller

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ