2023 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri Neler?

2023 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri Neler?

2022-2023 sonbahar-kış makyaj trendleri açısından cesur ve farklı bir yıl olacak. Özellikle dudaklarda daha çekici makyaj dikkat çekiyor. Bu nedenle, bu sonbahar-kışta çok zengin bir görünüm ve ton zenginliği buluyoruz. Cesur gözler, göz alıcı dudak, ışıltılı ten… O kadar çok ilham verici trend ki artık gündüz veya akşam makyajımıza uyarlayabiliriz.

Gölgeli gözler, grafik eyeliner, ışıltılı dokunuşlar, mat veya parlak kırmızı dudaklar, kalkık kaşlar, ışıltılı ten ve allık… Dudaklar, gözler, kaşlar ve cilt için sonbahar-kış makyaj trendlerini keşfedin.

2023 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri Neler?

 

2022-2023 sonbahar-kış dudak makyajı trendleri

Bu sonbahar-kış, yoğun gölgeler ve orijinal bitişlerle işaretlenmiş daha güçlü, daha ayrıntılı dudak makyajının geri dönüşünü işaret ediyor. Renkler ve efektlerle eğleniyoruz. Kırmızı, bordo veya erik gibi geleneksel sonbahar renklerini kullanırsak, yaz ve bahar tonlarının da makyaja tazelik kattığını fark ederiz.

Buzlu dudak etkisi

Dudaklar bu sonbahar-kışta birden fazla yansıma ile saten bir görünüm sergiliyor. Islak veya donmuş bir efekt, aynı zamanda ince ve gizli dokularla bir şeffaflık oyunu. Bu nedenle metalik veya saten bitişli rujları veya parlatıcıları tercih ediyor ve çok opak tonlardan kaçınıyoruz.

Profesyonellerin tavsiyesi

Bir dudak balsamı uygulayın ve yumuşak bir fırça kullanarak üzerine aydınlatıcı bir örtü uygulayın. Buzlu dudaklara ulaşmanın hızlı ve kolay yolu budur.

Parlak dudaklar bu sonbahar-kış özellikle ten rengi veya kahverengi tonlarında çok moda. Dudağa hacim kazandıran ve cilde ışıltılı bir dokunuş veren güzel cilalı bir bitiş. İnce dudaklar için idealdir.

2023 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri Neler?

Soluk kalem

Hafif gölgeli bir etki yaratmak ve makyaja hoş bir kontrast vermek için kahverengi, bordo veya kırmızı tonlarında kullanılır.

Nasıl Kullanılır?

Dudakların hatlarını çizin, ardından güzel bir etki yaratmak için hafifçe dudağın içine doğru karıştırın. Bu dudak şekillendirme efektini oluşturmak için dudakların ortasına bir veya iki ton daha hafif bir parlaklık veya ruj dokunuşu uygulayın. 90’ların ve 2000’lerin trendini yeniden gözden geçirmenin bir yolu.

mat ruj 

Kadife dudak da çok moda ve makyaja daha temiz ve daha şekil bir görünüm kazandırıyor. Kırmızı, kiraz veya erik tonları gibi yoğun ve şık renklerle oynamaktan çekinmiyoruz.

Şık nude tonları

Bej, açık pembe ve kahverengi tonları dudaklara sıcaklık dokunuşu getirir ve sezonun ultra şık seçenekleridir. Tüm cilt tonlarına uyum sağlar ve göz renginize cüret etmenizi sağlar.

2023 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri Neler?

2022-2023 sonbahar-kış göz makyajı trendleri

Bu sonbahar-kış yoğun ve şehvetli oldukça dumanlı gözler, ışıltılı veya ışıltılı göz farları ile daha cesur bir görünüm sağlıyor. Yoğun ve hacimli olan kirpikler, görünüme yoğunluk katar ve görünümü tamamlar.

Bu sonbahar-kış, eyeliner’ın farklı versiyonları var. İnce bir gündüz görünümü için çok gizli ve ince olabilir. Ayrıca daha güçlü ve daha belirgin bir görünüm oluşturmak için ultra işlenmiş ve hatta renkli olabilir. Başka bir trend ise; Göz kapağı kıvrımına takılan ve görünüme melankolik bir dokunuş vermek için ucu hafifçe aşağı doğru olan 60’lar efektli astarın dönüşü.

Hadi şimdi gelin hep birlikte  2022 – 2023 yılının sonbahar ve kış makyajı örneklerine bakalım.

Son Moda Sonbahar ve Kış Makyaj Trendleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ