2023 En Şık Sonbahar & Kış Göz Makyajı Modelleri

2023 En Şık Sonbahar & Kış Göz Makyajı Modelleri

2023 Sonbahar ve kış göz makyajı trendlerine her sene bir yenisi ekleniyor. Göz makyajında simli farlar, metalik göz kalemleri, altın rengi eyeliner ile artık bakışlar ışıl ışıl. Devamlı değişen ve yenilenen makyaj modasına bakarsak, bu sezon da oldukça farklı, radikal ve estetik tercihler ile karşı karşıyayız.

İşte sonbahar kış göz makyajı trendlerine birlikte göz atalım

Sonbaharda kalın parlak renkler güzel ya da bazı muhteşem metalik tonlar gözler için bir başka olacaktır. Gözleri gökkuşağının yedi rengine benzeyen bu makyaj trendi bir başka olacaktır. Gözler bir renk cümbüşünde çok etkileyici olacaktır.

Gökkuşağı Göz MakyajıGökkuşağı Göz Makyajı

Işıltılı Göz Makyajı

Işıltılı Göz Makyajı

Göz makyajında simli farlar, metalik göz kalemleri, altın rengi eyeliner ile artık bakışlar ışıl ışıl. Bu trendi uygularken dikkat etmeniz gereken iki tane nokta var.

Öncelikle parıltılı makyaj ürünlerini uygularken ellerinizden yardım alarak, kalıp halinde oluşacak parlak lekelerin önüne geçebilirsiniz.

İkinci olarak da ışıltılı göz makyajınızın sofistike görünmesini istiyorsanız, yüzünüzün geri kalanında makyajınızı olabildiğince minimal tutmanızda fayda var.

Kırmızı Göz Makyajı

Kırmızı Göz Makyajı

Kahverengi ve toprak tonlarını sevenler için biraz daha cesur bir alternatif olan kırmızı tonları ise hızlı bir yükselişte. Diğer göz makyajı trendlerine göre uygulaması biraz daha zor ve riskli olmasının yanı sıra kırmızı göz makyajını doğru uygulandığınızda çok etkili bakışlara sahip olabilirsiniz.

Alt Kirpikler İçin Göz MakyajıAlt Kirpikler İçin Göz Makyajı

Bu modayı uygulamanın en belirgin püf noktası ise, tercihinizi alt kirpiklerinizi ayrık ve belirgin gösterecek rimelleri tercih edip onları kullanmanız. Diğer yandan şeftali tonlarındaki blush‘lardan yardım alabilir ve makyajınızı romantik bir dokunuşla bitirebilirsiniz.

Işıltılı Göz Pınarı MakyajıIşıltılı Göz Pınarı Makyajı

Son dönemlerde bir hayli moda olan aydınlatıcılar elmacık kemiklerinden uzaklaşıp, göz çevresine yaklaşmaya başladı. Burnun gözlere yakınlaştığı iç taraflarıyla, göz pınarlarının birleştiği noktaya uygulanan şampanya tonlarındaki aydınlatıcılar basit, şık ve romantik bakışlar için mükemmel bir seçenek.

Bakır Rengi Göz Makyajı

Bakır Göz Makyajı

Bakır tonu göz kapakları trendler arasında saç renginizle uyumu yakalayabilirseniz çok hoş duracaktır. Aşırıya kaçmadan uygulayacağınız bakır tonu gölgelemesi ile çok yönlülüğü sağlayarak güzel bir eğilimden yana olacaksınız.

Büyük Gözler İçin Göz MakyajıBüyük Gözler İçin Göz Makyajı

Sonbahar kış Göz makyajı nın birçok kadın tarafından tercih edilmesinin sebeplerinden bir tanesi de gözlerin daha iri ve dikkat çekici görünmesini sağlaması. Bu sebebden kimi zaman tüm gözü çevreleyen smokey eye (dumanlı gözler), kimi zaman da kalın ve kuyruklu eyeliner’lara tercih ettik.

Fakat bu kez daha iri gözler için kullanacağımız yöntem oldukça ilginç, trendi uygulamanın yoluysa çok basit; ince fırçalı bir eyeliner alın ve gözünüzün hem üst hem de alt bölümüne yer yer boşluklar bırakarak ince çizgiler halinde sürün. Bu formülle çok kısa sürede iri gözlere ve etkileyici bakışlara sahip olacaksınız!

Simetrik Göz Makyajı

Göz makyajınızın tamamını uyguladıktan sonra, inceliği size kalmış asimetrik ya da simetrik çizgilerle makyajınıza kolaylıkla karizmatik bir hava katabilirsiniz. Bizim önerimiz özgür ve cesur davranmanız yönünde!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ