Soda İle Işıl Işıl Bir Cilde Sahip Olun!

Soda İle Işıl Işıl Bir Cilde Sahip Olun!

Evde Soda İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı zamanınızın çoğunu alsa da  evde hazırlayabileceğiniz doğal yöntemlerle de cildinizin ihtiyacı olan her şeyi karşılamanız mümkün. Bu yöntemlerden bir tanesi de kolayca bulabileceğiniz soda. Soda içindeki mineraller sayesinde ışıl ışıl bir cilde sahip olmanız mümkün. Peki ama nasıl?
Güzel bir görünmek için en önemli faktörlerden biri de cilt. Doğal yöntem ile hiç yorulmadan parlak bir görünüme sahip olmak kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.
Bazen çevre koşullarından, bazen yapılan makyaj yüzünden yorulan ciltte kötü bir görünüm olabiliyor. Bunu engellemek için de cilt bakımını düzenli olarak yapmakla beraber, aynı zamanda günlük temizliğine önem vermelisiniz.
Soda ile cildi temizlemek, içindeki mineraller sayesinde hem ölü derileri hem siyah noktaları yok edeceği gibi cildinizin daha iyi temizlenmesini de sağlar. Bu da cildinize sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Soda İle Işıl Işıl Bir Cilde Sahip Olmak Artık Mümkün

Evde Soda İle Cilt Bakımı

Sodayı bir kabın içerisine boşaltın ve içine 1 yemek kaşığı badem yağı, 2 yemek kaşığı kil ekleyip karıştırın.Hazırlamış olduğunuz karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin.Daha sonra ılık su ile durulayın.

Bu maske sayesinde cildinizde benek benek görünen gözenekleriniz kapanacak ve cildinizin daha kolay temizlenmesi sağlanacaktır.

Diğer bir yöntemi ise daha az malzeme kullanarak yapabilirsiniz. Makyajınızı güzelce temizleyin. Sonra bir pamuğa soda dökün ve yüzünüze sürün. Durulamadan bir gece bekletin ve sabah uyandığınızda cildinizi yine soda ile yıkayın.

Not:Soda ile cilt bakımının alerjik etkileri olabilir.Bu yöntemleri uygulamadan önce alerji ile ilgili bir sıkıntınızın olmaması açısından lütfen doktorunuza danışın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ