Ev Yapımı Doğal Siyah Nokta Maske Tarifleri

Ev Yapımı Doğal Siyah Nokta Maske Tarifleri

Siyah noktalar bayanların olduğu kadar erkeklerinde başına gelen cilt problemleri arasında yer alıyor. Siyah noktaların oluşma sebebi gözeneklerdir. Alın, çene, dudak çevresi ve yanak bölgelerinde sıkça siyah noktalar rastlamak mümkün.

Siyah noktalar, zaman içinde kapanan gözeneklerin havada bulunan toz ve vücuttaki yağların karışımı sonucu oluşan, bünyesel faktörlerden kaynaklı siyah nokta oluşabilir.

Yüz ve yüz çevresinde oluşan siyah noktaları temizlemek ve kurtulmak amacıyla kullanılan bazı siyah noktalar için doğal maske tariflerini sizler için hazırladık.

Siyah noktalar İçin Evde Yapılacak Doğal Maske Tarifleri

siyah noktalar için evde yapılacak maske

Siyah Noktalar İçin Doğal Maske Tarifleri

1 tatlı kaşığı mısır unu

1 yemek kaşığı yoğurt

Mısır unu ve yoğurt derin bir kabın içerisine alınarak karıştırılır. Yüz çevresine dairesel harekeler uygulanarak sürülür. (Karışımı göz altına sürmemeye özen gösterin.)

Hazırlanan karışım15 dakika kadar cilt üzerinde bekletildikten sonra, yüzden ovarak çıkarılır. Aynı zamanda yüze Peeling yapan bu maske, siyah noktaların giderilmesini ve zaman içinde yok olmasını sağlar.

Yüzdeki ve Sırtdaki Sivilce ve Sivilce İzleri için Doğal Maske Tarifleri

Evde Siyah Nokta Temizleme Kürü

Maden suyu.

1 Litre su.

1 litre suyu, kaynayıncaya kadar ateş üzerinde tutun. Ocağın altını kapattıktan sonra, sıcaklığın bir süre kaybolmasını bekleyin. Daha sonra suyu büyük bir kaba alın ve yüzünüzü bu suyun üzerine tutun. (Suyun çok fazla sıcak olması bu durumda netlikle tavsiye edilmez.

Ve yüzünüzde yanıklar oluşmasına neden olabilirsiniz.) Sıcak sudan çıkan buharı 5 dakika kadar yüzünüze tutmanız gerekir. Sıcak suyun üzerindeki buhardan yüzünüzü çektikten sonra, yumuşak bir havlu ile yüzünüzü kurulayın. Sıcak su üzerine tutulan yüz, siyah noktalar için son derece etkili bir teknikdir.

Yapılan bu prosedür siyah noktaların yumuşamasını sağlar. Sıcak suyun üzerine tutulan yüz yumuşar. Ve yumuşayan siyah noktalar maden suyu ile beraber tamamıyla gider.

Yüzünüzü silmek için bir pamuğa dökülen maden suyu ile yüz silinir ve prosedür sonuçlanmış olur. Ayrıca alın, dudak altı, çene ve yanak bölgelerinde leke olan kişiler içinde çok hoş bakım tavsiyesidir.

Siyah Noktalar İçin Evde Yapılacak Maske

1 çay kaşığı zeytinyağ.

1 çay kaşığı kahve.

1 çay kaşığı zeytinyağı ve 1 çay kaşığı kahveyi iyice karıştırın. Malzemeler az gelir ise, bire bir ölçülerde çoğaltmanız mümkün olabilir.

Hazırlanan malzemeleri sorunlu bölgelere sürdükten sonra, 15 dakika kadar bekletilir ve böylelikle yüz arındırılır. Kahve de peeling etkisi bulunduğundan kaynaklı, siyah noktaların yok olmasını sağlar.

Siyah Noktaları Temizlemek İçin Bilmeniz  ve Dikkat Etmeniz Gerekenler

Siyah noktalar için uygulanacak maske ve kürler kesinlikle haftada birer kere tekrarlanabilir. Maskeleri ve kürleri programa başladığınız günden sonra, zamanla yok olmaya ve azalmaya başlayacaktır.

Yüzünüzde bulunan siyah noktalara el sürmeniz, değişik ve istenmeyen cilt problemleri ya da cilt hastalıkları habercisi olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ