Siyah Nokta Temizleme Kürü, Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Siyah Nokta Temizleme Kürü, Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Siyah nokta temizleme işlemi yaparken doğal yöntemler kullanılmaya özen gösterilmelidir. 1 kase yoğurt ve bir miktar limon suyu ile gayet güzel ve siyah noktalardan arınmış bir cilde sahip olabilecek ve kötü görüntüye sebep olan sivilce ve potansiyel izlerinden kurtulabileceksiniz.

Ciltte bulunan gözenekler, deri altı bezlerinin ürettikleri salgıyı dış tabakanın beslenmesi adına taşıyıcı kanal teşkil ettiği için bu gözenekler cildin alerjiden ve çevre kirliliğinden korunmasına, beslenmesine yardımcı olurlar. Vücutta bulunan bu gözenekler insan sağlığı açısından çok önemlidir.

Eğer bu gözenekler olmasaydı vücudumuzda bulunan yağlar derinin altına iner, yüzlerde kistlerin oluşmasına sebep olur ve deri altında enfeksiyonların oluşmasına sebep olurlar. Ancak çok gözenekli ciltler de vücut ve cilt temizliğine dikkat edilmezse siyah noktalar oluşmaya başlar.

Siyah Nokta Temizleme Kürü, Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

 

Düzenli bakım ve görsellik açısından bu siyah noktaların aksatılmadan temizlenmesi gerekmektedir. Siyah noktaların giderilmesi ve temizlenmesinde doğal yöntemler kullanılmaya özen gösterilmelidir. Çünkü doktor önerisi olmadan kullanılacak olan ilaçlar ve kozmetik ürünleri vücut sağlığı açısından zararlı olmaktadır.

Siyah noktaların temizlenmesinde ve oluşan o kötü görüntünün giderilmesinde en etkili ve kolay yöntem limon suyu ile yoğurt karışımının yüze ve cilde sürülmesidir.

1 kase yoğurt ve bir miktar limon suyu ile gayet güzel ve siyah noktalardan arınmış bir cilde sahip olabilecek ve kötü görüntüye sebep olan sivilce ve potansiyel izlerinden kurtulabileceksiniz. Bu karışımı hazırlamak hem pratiktir hemde evsel ürünler kullanılacağı için gayet düşük maliyetlidir.

Siyah Nokta Temizleme Kürü Hazırlanış ve Uygulanışı

Bir kase yoğurt, bir miktar limonun suyu ile karışım hazırlanır ve gözlere temas etmeyecek şekilde dikkat edilerek yüzünüze sürün ve yaklaşık olarak 15 dakika bekleyiniz. Yüzünüzde kuruyan bu doğal maske görevi gören karışımı ılık su yardımı ile temizleyiniz. Bu sayede kolayca siyah noktalardan kurtulmuş olacaksınız.

Karışımda kullanılan limon suyu cilti temizler, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besleyerek nemlendirir ve yağ miktarını düzenler. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayarak doğal ve zararsız bir şekilde tertemiz bir cilde, bakımlı ve sağlıklı bir yüze sahip olabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ