Sivilceleri Yok Eden Havuç Maskesi Tarifi

Havuç maskeleriyle sivilce ve lekelerden kurtulabilir, içeriğindeki bol A vitamini ile cildinize temizlik ve pembelik verebilirsiniz.

Sivilceleri Yok Eden Havuç Maskesi Tarifi

Sivilceler artık canınızı sıkmasın. Evde doğal yöntemle yapacağınız muhteşem havuç maskesi ile sivilcelerinize veda edebilirsiniz. Sivilce nasıl geçer?

Havuç maskesi cildinizin asit-baz oranını dengeler, Aynı zamanda hasarlı ciltler için onarıcı etkisi vardır. Havuç maskesini haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz.

Havuç Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

• 1 yemek kaşığı bal

• 2 yemek kaşığı havuç suyu ( rendelenmiş havuçtan elde edilir)

• 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı, 3 damla limon…

Hazırlanışı: Malzemeleri iyice karıştırın.

Maskeyi cildinize sürdükten 20 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Olgun Cilt Toniği

¼ çay bardağı Havuç suyu

¼ çay bardağı Salatalık suyu… Karıştırın ve pamuk yardımıyla yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Bu karışımı her akşam cildinize uygulayabilirsiniz.

Havuçlu Leke Maskesi

Malzemeler

• 2 adet havuç

• 1/2 limon

Havuçlar rendelenir ve tülbent ya da süzgeç yardımı ile suyu süzülür. Limonun da suyu çıkartılır. Havuç ve limon suyu karıştırılır. Elde edilen bu sıvı yüze sürülür ve 30 dakika bekletildikten sonra ılık su ile temizlenir. Bu sıvı arzu edilirse günde 3-4 defa pamukla lekelerin üzerine tatbik edilir.

NOT: Havuçlar rendelenmeden dış yüzeyi soyulmalıdır.

Havuç Maskesiyle Sivilcelerden Kurtulun

Havuç ye, genç ve dinç kal…

Havuç, vücudunuzda cildi pürüzsüzleştirici A vitaminine dönüşen betakaroten deposudur.

Havuç aynı zamanda cilde verilen UV hasarını azaltmaya yarayan diğer karotenoidlerle de doludur.

Bir havuç sizin günlük A vitamini ihtiyacınızın iki katını karşılar. Aynı zamanda hem lif bakımından zengindir hem de yağsızdır.

Havuç, bol A vitamini ile cilde temizlik ve pembelik verir ve gözlerin sıhhatli kalmasını sağlar.

Kalp rahatsızlığı ve damar sertliği olanlara havuç çok faydalıdır. Her gün yenen bir havucun da akciğer kanseri tehlikesini yarıya indirdiğini bildiriliyor.

Kansızlık halinde, sabah-öğle-akşam taze çıkarılmış 1 çay bardağı havuç suyu içilmesi, suyu çıkarılamazsa ince rendelenmesi ve iyice çiğnenerek yenilmesi öneriliyor.

Mide ve bağırsak kanamalarında da havuç suyunun çok faydalı havucun, özel şekeri, A vitamini ve bol vitaminleri ile karaciğeri kuvvetlendirir ve kendi kendini tamir imkanı verir, vücuttaki üre asidi, ürat tuzları, benzeri yorgunluk maddelerini, diğer zehirleri idrarla dışarı atar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ