SadeKadınlar – Moda

Sırttaki Sivilceler Neden Çıkar? Sivilcilerin Sebebi İşte Bunlar

Sırttaki Sivilceler Neden Çıkar? Sivilcilerin Sebebi İşte Bunlar

Sırtta bulunan sivilcelerin bilhassa yaz aylarında kadınların kabuslarından birisi olduğu bir gerçek. Sırttaki sivilcelerin ortaya çıkmasına neden olan onlarca farklı faktör mevcut ve bu faktörlerin üzerinden gelmek için göstereceğiniz küçük bir çaba, sırtınızın her zamankinden daha hoş görünmesini sağlayacaktır. Yüzde çıkan sivilcelerin aksine sırttaki sivilceler genelde yaşam tarzından kaynaklanır ve bu nedenden dolayı bazı değişikliklerle onlardan kurtulmak çok daha basit hale gelir. Sırtımdaki sivilcelerden nasıl kurtulabilirim sorusunun yanıtlarını sizin için araştırdık.

Sırtta sivilce lekeleri nasıl geçer? İşte Cevabı

Sırtta Sivilce Neden Çıkar?

Sivilcelerin beslenme düzeninden etkilendikleri bir gerçek. Özellikle kafein içeren içeceklerin son yıllarda giderek daha fazla tüketilmeleri, nescafe, kola gibi zararlı içeceklerin de tanınmış hale gelmelerine neden oldu. Halbuki bu içeceklerin cilt üzerinde bozucu bir etkiye neden oldukları biliniyor ve sivilcelerin yanısıra selülit gibi diğer yan etkileri de mevcut. Sık sık fast food tüketenler ve devamlı olarak bol yağlı yemekler yiyenler de sırt sivilceleri bakımından risk altında bulunanlar arasındalar.
Elbette temizlik de sırt sivilcelerinin faktörleri arasında. Yüzümüze gösterdiğimiz ayrıntılı bakımı maalesef sırtımız için gösterdiğimiz söylenemez ve bilhassa oturarak çalışanların sırtlarının maruz kaldığı ter ve baskının düzeyini de tahmin etmek hiç zor değil. Günlük olarak sivilce olan sırt bölgelerini bakterilere karşı üretilmiş olan ve peeling etkisine sahip özel sabunlarla temizlerseniz, bu sivilcelerin adedindeki azalmaları siz de farkedeceksiniz. Ayrıca arada bir kese yapmak ya da yaptırmak da yine sırt bölgesinin her zaman temiz ve taze hücrelerle dolu olmasını sağlayacaktır.
Giydiğimiz kıyafetlerin de sırttaki sivilceler üzerindeki etkisini yadsımamak lazım. Genellikle daha makul fiyatlı olduğu için alınan sentetik kumaşlı kıyafetler maalesef tenimizin ihtiyaç duyduğu havayı almasına engel oluyorlar ve bir müddet sonra burada bulunan gözeneklerin tıkanmasıyla beraber sivilceler de kendilerini gösteriyorlar. Giyiminiz esnasında hangi ürünleri aldığınıza dikkat etmeyi unutmamalısınız.
Yaz aylarında bol bol deniz güneş yapıyor ve sıklıkla sırtı açık kıyafetlerle güneşe çıkıyorsanız, ten renginize makul bir güneş kremi alarak sırtınızı güneşin zararlı etkilerinden korumayı da unutmayın. Güneşin zararlı ışınları sivilce ve güneş lekeleri gibi zararlı etkiler yaratmadan önce onları önlemek, varolan leke ve sivilceleri kaldırmaya çalışmaktan çok daha basittir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ