SadeKadınlar – Moda

Kalça Egzersizleri Sımsıkı Kalçalar İçin Bu Egzersizleri Denemelisin!

Kalça Egzersizleri Sımsıkı Kalçalar İçin Bu Egzersizleri Denemelisin!

Kalça Egzersizleri İle Sımsıkı Kalçalara Kavuşabilirsin!

Kalça egzersizleri sıkı bir kalça için çok faydalıdır. Bir kadının vücudunda en çok dikkat çeken yeri kalçası. Peki, ilgi neden hep onun üzerinde hiç düşündün mü? Kalça kasları en büyük kas grubumuz ve alt bedeni içeren hemen hemen her harekette aktive oluyor. Ayrıca şunu da unutmamak lazım: Sıkı ve kalkık bir popo ciddi anlamda seksidir. Ancak kalçayı çalıştırmak çok da kolay değil. Egzersize yeni başlayan birçok kadında kalça kasları amnezisi (kaybı) problemi vardır. Yani kaslar görevini yapamaz. Sebebi ise, yetersiz egzersizle birlikte saatlerce masa başında ve ekran önünde hareketsizce oturmak. Genellikle kalça kaslarının üzerine oturduğumuzdan, kalçayı ve uyluk kemiğini hareket ettirme işini arka bacak ve sırt kasları üstlenir. Bu da uzun vadede sırt, kalça veya diz sakatlanmalarına sebep olabilir. Ve tabii muhallebi kıvamında bir popon olmasına…

Peki muhteşem ve sıkı bir kalçanın avantajları nelerdir? 

Cazibeni arttır; Araştırmalar bir çok kültürde nesiller boyunca ince bel ve yuvarlak hatlı büyük kalçanın cazibe göstergesi olduğunu söylüyor.
Regl Dönemini Düzenler; Bel ve kalça oranı düşük olan kadınlarda regl döngüzü düzensizliği azalır ve daha sık yumurtlama olur.Bu tam olarak kalça kaslarının güçlü olmasının sonucu değil ancak bu ikisinin birbiri ile bağlantılı olduğu belirlendi.
Eklemleri korur; Güçlü kalça kasları daha sağlıklı dizler demektir,bel ve kalça ağrılarından da sizi korur.
Bel ağrılarını Geçirir; Kalçadaki kasların güçlü ve dayanıklı olması sırt ağrısı riskini azaltır.Direnç egzersizleri ile kalça gücünü arttırmak,sırt ve bel ağrısını önlemenin en iyi yolu.

Kalça Sıkılaştırma Egzersizi:

Perkins’in bu iki aşamalı programı ile istenmeyen yağlardan kurtulup sıkı ve seksi bir kalçaya kavuşabilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ