SadeKadınlar – Moda

Şeker Hastaları’nın Tüketebileceği Meyveler Nelerdir?

Diyabet yani Şeker hastaları her meyveyi yiyemez. Fakat bu meyveleri yiyebilirler ve aynı zamanda şeker hastalığının oluşturduğu semptomların şiddetini azaltabilirler. Şeker hastalarının sağlıklı yaşayabilmeleri için günlük hayatta tüketeceği besinlerde bir takım değişiklikler yapması gerekir.  Ne yazık ki bu değişiklikler genellikle az yemek ve sınırlı yiyeceklerden tüketmek olur.

Fakat aşşağıda verdiğimiz meyveler, kan şekeri seviyenizi yönetmekle kalmayacak aynı zamanda şeker hastalığının oluşturduğu olumsuz semptomlarında azalmasına yardımcı olacak.

Şeker hastaları hangi meyveleri yiyebilir?

Guava

Guava, yüksek likopen konsantrasyonuna sahiptir. Günde bir adet soyulmuş guava meyvesi ile kanınızdaki şeker miktarını azaltabilirsiniz. Guavayı kabuklu yemek kan şekeri seviyenizi arttıracağından kabuğunu soyarak yemeniz oldukça önemlidir.

Elma

Elma mükemmel bir lif kaynağıdır.  Elmanın içerisinde yer alan lifler hem tok hissetmenize hem de kan şekerinizin emilimini yavaşlatır.  Elmanın içerisinde yer alan yoğun lif oranı insülin direncine neden olan etkenlere karşı oldukça etkilidir.

Elma şeker hastası olan kişilerde meydana gelen enfeksiyonel hastalıkların çabuk iyileşmesini sağlar.

Siyah erik

Siyah erikler çeşitli anti diyabetik özelliklere sahiptir.  Sık idrara çıkma ve susuzluk hissini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.  Siyah erikler aynı zamanda vücudunuzda oluşan nişastanın kan şekerini düzenleyen enerjiye dönüştürmesine yardımcı olur.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ