Soğuktan Saçlarımı Nasıl Koruyabilirim?

Soğuktan Saçlarımı Nasıl Koruyabilirim?

Soğuk kış havası, saç tellerinizdeki nemi emebilir ve saçınızın kuru ve sağlıksız hissetmesine neden olabilir. Kalorifer, boynunuza doladığınız atkılar bile saçlarınızı maalesef cansızlaştırır, matlaşır, elektriklenmesine neden olur ve sağlığını kaybeder.

Bu durumun önüne geçmek için saçlarınızın kuruması önlemek gerekiyor. İşte bu kış saçlarınızı soğuktan korumak için kullanabileceğiniz beş ipucu nedir? Gelin hep beraber bakalım.

Saçlarınızı Soğuktan Korumanın Yolları

1. Saçınızı soğuktan korumak için şapka takın

Dışarıdayken şapka veya bere takmak, saçınızı dış etkenlerden korumanın harika bir yoludur.

2. Kış aylarında saç yıkamayı en aza indirin

Soğuk aylarda saç yıkamayı minimumda tutun. Haftada sadece iki veya üç kez şampuanlamak saçınızın kurumasını önlemeye yardımcı olabilir. Soğuk hava ıslak saç tellerine zarar verebileceğinden, saçınızı yıkarken evden çıkmadan önce kuru olduğundan emin olun.

3. Şampuanlamadan önce doğal yağlar uygulayın

Şampuanlamadan önce saç tellerinize zeytinyağı gibi doğal yağlar sürerek soğuk kış aylarında saçınızın kurumasını önleyin. Yağlar, durulamadan uzun süre sonra nemi korumaya yardımcı olan bir bakım işlemi olarak işlev görür.

4. Haftada bir kez derinlemesine bakım uygulayın

Soğuk kış havası, evinizdeki ısı veya şekillendirme aletlerinden gelen ısı ile karışarak saç tellerinizin nem kaybetmesine neden olabilir. Derin bir şartlandırma tedavisi kullanarak bu nemi yenileyin.

5. Düzenli düzeltmelerle saçınızı sağlıklı tutun

Saçların soğuktan zarar görmesini önlemenin en iyi yollarından biri sağlıklı saçları korumaktır. Özellikle havaların soğumaya başlaması ve baharın gelmesiyle birlikte düzenli olarak saçlarınızın ucundan kırıkları aldırmaya özen gösterin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ