SadeKadınlar – Moda

Saç Nasıl Yıkanmalı?  İşte Saç Tipinize Göre Yıkama Önerileri

Saç Nasıl Yıkanmalı?  İşte Saç Tipinize Göre Yıkama Önerileri

Saç Yıkama Önerileri Daha Güzel Ve Sağlıklı Saçlar İçin

Saç güzelliğimizin  tamamlayıcısıdır. Yanlış bakım uygulamaları ve doğru seçilmeyen kozmetik ürünler nedeniyle çoğu zaman canlılığını ve parlaklığını kaybedebiliyor. Şampuan alırken çok fazla çeşit ve seçenekler arasından saç tipinize göre en uygun olanı almaya çalışıyorsunuz. Peki saçınızı yıkarken nelere dikkat ediyorsunuz?  İşte saç tipinize göre yıkama önerilerine gelin birlikte bakalım…

Kuru saçlar için yıkama önerileri

Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz.Şampuan alırkende nemlendirme özelliği fazla olan kuru saçlar için olan şampuanlarını tercih edin. Saç kremini şampuandan sonra kullanın. Kremler saçların parlak hale gelmesini ve yumuşak olmasını sağlar.

Normal saçlar için yıkama önerileri

Şampuanı dairesel hareketlerle saça yedirin, hemen ardından iyice durulayın. Eğer başınızda şampuan artığı kalırsa, saçlarınız matlaşır ve kurur. Kural şu: Şampuanlamak için harcadığınız sürenin üç misli süreyi durulamak için kullanın. Saçlarınızın durulandıktan sonra gıcırdar gibi olması gerekiyor.

Yağlı saçlar için yıkama önerileri

En az kırılan ve çatallaşan saç tipidir. Bu sebeple çoğunlukla sağlıklı görünüme sahiptirler. Yağlı saç derisine varsa saçlarınızı yıkarken şampuanı saçlarınızın uçlarına değil sadece diplerine uygulamanız faydalı olacaktır. Aksi takdirde saçlarınızı uçları kurur ve yıpranır.

Şampuan Seçerken Bunlara Dikkat Edin

-Bir şampuanda aranılan özellik, saçtaki yağı dengeye sokmak, saçın parlak ve hacimli görünmesini sağlamaktır.
-Şampuanın pH derecesine dikkat etmelisiniz. Şampuanınızın pH derecesi 5.5 den daha düşük olmamalı.
-Saça ve göze zarar vermemelidir.
-Şampuanınızı seçerken saç tipinize uygun olanını almalısınız.

 

 

 

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ