Kuaföre Gitmeden Kırık Saçlar Nasıl Onarılır?

Tatilden yıpranmış saçlarla dönmek istemiyorsanız saç bakım önerilerimiz tam size göre.

Kuaföre Gitmeden Kırık Saçlar Nasıl Onarılır?

Saçlarımın yıpranıp kırılmaması için neler yapmalıyım?  Saçlarınız tatilde birçok nedenden yıpranıp, kurur. Güneş, kum, tuzlu su ve hatta havuz suyunun kloru saçınızın kuru ve cansız bir hal almasına neden olur. Bu yüzden tatilde olduğu kadar tatil öncesi ve sonrası da saç bakımına önem vermek gerekir.

Yıpranan ve Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlarınızın Yıpranıp Kırılmaması İçin Öneriler

Saçları Nemlendirmek

Tatil öncesinde saçı nemlendirmek ve canlı kalmasını sağlamak önemlidir. Saçlarınızı tatile hazırlarken argan veya hint yağlı maskelerden yardım alabilirsiniz.

Maske uygulamak için vaktiniz yoksa bir parça pamuğu hint yağına bulayıp geniş ağızlı bir tarağa pamuğu takarak saçlarınızı tarayın. Biraz beklettikten sonra saçlarınızı durulayın. Bu hem saç derinizin hem de saç uçlarınızın nem kazanmasını sağlayacaktır.

Bir diğer adım ise şampuan ve saç kremi

Tatil öncesinde saçları güçlendirici ve nem dengesini koruyan şampuan ve kremleri tercih etmelisiniz. Buna ek olarak saç bakımı serumları da kullanabilirsiniz. Ayrıca saçlarınıza ısıl işlem uygulamaktan da kaçınmalısınız.

Saç Bakımı ve Beslenme

Beslenme de bu konuda etkili bir unsur. Tavuk, fındık, somon, zeytinyağı gibi, B12, A vitamini ve sağlıklı yağ asitleri içeren besinler tüketmek saç derinizin de beslenmesini sağlayacaktır. Ayrıca yeterli miktarda su tüketmeniz de gerekmektedir.

Koruyucu Krem

Tatilde teniniz gibi saçlarınız da güneşten etkilenecektir. Bu yüzden plaja gitmeden koruyucu bir krem veya sprey kullanmalısınız. Saçlarınızı deniz tuzundan arındırarak güneşlenmelisiniz.

Şapka Kullanma

Ekstra koruma için şapka kullanabilirsiniz. Havuza girerken de klordan korunmak için bone kullanmalısınız. Çünkü havuzdaki klor ve diğer kimyasallar saçlarınızın matlaşmasına, kurumasına ve kopmasına neden olabilir.

Tatil Sonrası Kür Yapın

Tatil dönüşü saç uçlarınızı kestirerek kırıklardan kurtulabilirsiniz. Zeytinyağı ve yumurta sarısını çırparak saçlarınıza uygulamak matlaşan saçlarınıza parlaklık kazandırabilir. Hindistan cevizi yağı da saçınıza nem kazandıracaktır. Nemlendirme etkili ve güçlendirici saç bakım ürünlerini tercih etmek de tatil sonrası saç bakımında önemli etkenlerdendir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ