SadeKadınlar – Moda

Saçların Yağlanmasını Engelleyen Tüyolar

Saçların Yağlanmasını Engelleyen Tüyolar

Özellikle kadınların en büyük problemlerindan biri saçlarının çabuk yağlanmasıdır. Günlük yoğunluğun arasında hergün saç yıkamaktan usandıysanız, size ilaç gibi              gelecek bu tüyolara bir göz atın derim. Oldukça kolay püf noktaları ile saçlarınızın yağlanma süresini uzatmak çok basit.

  • İlk olarak yapmanız gereken şey saçlarınızı sıcak su yerine soğuğa yakın yani ılık su ile yıkamak. Sıcak su deriyi kurutur, bunun sonucunda vücut deriyi normale döndürmek için daha çok yağ salgılamaya başlar,ayrıca ılık su ile saçlarınızı yıkamanız saç boyasının hemen akmamasına dolayısı ile daha uzun süre kalmasına da yardımcı olacaktır.
  • Saç kremi içeren şampuanlar saçınızın daha çabuk yağlanmasına neden olur. Bundan dolayı kesinlikle saç tipinize uygun şampuanları tercih etmelisiniz.
  • Saçlarınızla çok fazla oynuyorsanız, yani çoğu zaman elleriniz saçınızdaysa, saçlarınızın yağlanma süresini bir hayli kısaltıyorsunuz demektir. Saçlarınızı çok sık taramaktan ve sürekli saçlarınızla oynamaktan vazgeçmelisiniz.
  • Saç kremi kullanıyorsanız, saç diplerinize uygulamamaya özen göstermelisiniz.
  • Haftada bir kez sirkeli su ile saçlarınızı durulayın. Bu uygulama saçlarınızın yağlanma süresini uzatacaktır.
  • Saçlarınızı mümkün olduğunca düşük ısıda kurutmalısınız mümkün olduğunca fön makinası kullanmayın,saçlardaki kırıkların bir sebebi de aslında bu cihazlardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ