Kuaför Düzeyinde Evde Saç Nasıl Kesilir?

Kuaför Düzeyinde Evde Saç Nasıl Kesilir?

Evde Saçınızı Nasıl Kesersiniz? Evde Kendi Saçınızı Nasıl Kesersiniz ve Kuaför Düzeyinde Sonuçlar Alırsınız. İster kısaltın ister katman ekleyin, bu profesyonel ipuçlarını izleyin.

Büyük saç değişiklikleri söz konusu olduğunda, onları profesyoneller için saklamanızı öneririz – ancak doğru yapıldığında, çaresiz olduğunuzda evde katmanlarınızı tazelemek , (zaten var olan) kaküllerinizi düzeltmek veya bölünmüş uçları düzeltmek tamamen mümkündür. ve her altı ila sekiz haftada bir kesim için salona gidemez .

Anahtar, birkaç dikkatli alıntıyla küçük başlamak ve yavaş ilerlemektir . Her zaman daha fazla saç alabilirsin, ama daha önce kestiklerini geri ekleyemezsin! Saçınızı ıslakken kesiyorsanız, kuruduktan sonra daha da kısa görüneceğini unutmayın, bu nedenle son derece dikkatli bir şekilde kesin.

 

Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Aslında, saç telleriniz kıvırcıksa veya dalgalıysanız, saçınızı yalnızca kuruyken kesin, böylece son görünümün nasıl olacağı hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz. Düz saçlarınız varsa, mümkün olan en temiz, en keskin çizgileri elde etmek için ıslakken kesebilir veya önce bir sprey şişesiyle nemlendirebilirsiniz.

Başlamadan önce, mümkün olan en iyi görünen kesim (ve en sağlıklı saçlar) için Equinox Profesyonel Makaslar gibi bu görev için özel olarak tasarlanmış bir çift jilet keskinliğinde şekillendirici makasa yatırım yapmak isteyeceksiniz. Ev tipi makaslardaki donuk kenarlar potansiyel olarak size daha fazla ayrık uç verebilir (artı, ew, çapraz bulaşma). Artık temel bilgileri öğrendiğinize göre, aradığınız saç kesimi ne olursa olsun evde kendi saçınızı kesmenize yardımcı olacak en iyi eğitici videoları aşağıda topladık.

Kendi Saçınızı Nasıl Düz Kesersiniz?

Düz saçlı herkes , DIY kesiminizin güzel ve eşit olduğundan emin olmak için bu kusursuz yöntemleri kullanabilir. Saçı öne getirin ve kesiminiz için yuvarlak veya küt bir şekli tercih etmenize bağlı olarak açılı veya düz bir şekilde kesin.

Kendi Kırık Saç Uçlarınızı Nasıl Kesersiniz?

Kırık, yıpranmış saç uçlarıyla mücadele ediyor ama herhangi bir uzunluğu kaybetmek istemiyorsanız (veya kendinize “gerçek” bir saç kesimi yapma konusunda kendinize güvenmiyorsanız), bu yöntem size kırık uçları nasıl hedefleyeceğinizi ve kırpacağınızı gösterir. mevcut kesiminizin şeklini veya uzunluğunu değiştirmeden. Bu, saç randevularınız arasında biraz daha zaman ayırmanıza ve bu arada saçınızın harika görünmesini sağlamanıza olanak tanır!

Uzun Katmanları Kendi Saçınıza Nasıl Kesersiniz?

YouTuber Carli Bybel, o andaki kısa saçlar için, saçları ayırarak, öne doğru çekerek ve profesyonel makaslar kullanarak boylamasına açılı kesimler yaparak dereceli katmanları nasıl süper uzun bukleler halinde keseceğinizi gösteriyor.

Buklelerinizi Nasıl Kesersiniz?

Kalın, kıvırcık saçlarınız varsa , evde saçınızı kesmek , salona profesyonel geziler arasındaki uzunluğu uzatmak için daha sağlıklı saçlar için katlarınızı bölümlere ayırmak ve uçlarınızda küçük kesimler yapmakla ilgilidir. Bu stil, patlamalarla katmanlıdır, ancak aynı tekniği kullanarak saçınızın uçlarını da kesebilirsiniz.

At Kuyruğu Kullanarak Kendi Katmanlarınızı Nasıl Kesersiniz?

Mükemmel bir kendin yap kesimi elde etmek zor olabilir, ancak evde katmanlara ulaşmak için bu denenmiş ve gerçek yöntem yeni başlayanlar için harika . Saçları alnın yakınındaki saç çizgisinin üst kısmında bir atkuyruğu şeklinde düzleştirin (dolayısıyla “tek boynuzlu at kuyruğu” yöntemi), saçı öne doğru çekin ve uçlarını kesin. Açı ne kadar keskin olursa, yüz çerçeveleme katmanları da o kadar sert olur.

Omuz Boyu Saçlarınızı Nasıl Kesersiniz?

Lob, bob veya omuz uzunluğundaki saçlarınızı kesmek istiyorsanız , bu yöntem saçı öne getirmeyi ve uçlarını kesmeden önce küçük lastiklerle sabitlemeyi içerir. En iyi sonuçlar için dalgalı uçları küçük, hassas kesimlerle temizleyin.

Evde Kısa Saç Kesimi Nasıl Korunur?

Kısa bir peri stilini korumak için Kaye, yarı gevşek saçlarında makaslar, makaslar ve çok sayıda klips (ve sabır) kullanıyor. Saçı eşit şekilde ayırmak, saçı sıkıca geriye doğru kesmek ve saçı dikkatlice taramak bu hassas kesim için çok önemlidir.

Evde Kakül Nasıl Kesilir?

Tekrarlıyoruz: Evde kakül kesmek yeni başlayanlar için değil! Ancak , alnınızın hemen üzerinde küt kaküller, yandan süpürülmüş kaküller veya ayrık perde kakülleri zaten varsa , bu ipuçlarıyla saçlarınızı tazeleyin. YouTuber Stella Cini ayrıca kaküllerinizi ilk kez evde kesmemenizi tavsiye ediyor: “Lütfen yapmadan önce ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun – veya benim gibi bir perukla yapın.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ