“Saç dökülmesi, saç mezoterapisi ile durdurulabilir”

Samsun’da özel bir hastanede görev yapan Dermatoloji Uzman Doktoru Yüksel Oltulu, özel iğnelerle uygulanan ‘saç mezoterapisi’ ile saçların canlanması, kuvvetlenmesi ve tekrar kalınlaşarak dolgun ve parlak hale gelebildiğini söyledi.

“Saç dökülmesi, saç mezoterapisi ile durdurulabilir”

Uzm. Dr. Yüksel Oltulu, bu uygulamanın saç dökülmesini yüksek oranda durdurduğunu belirtti.Samsun’da özel bir hastanenin Dermatoloji kliniğinde görev yapan Uzm.Dr. Yüksel Oltulu, saçların canlanması, kuvvetlenmesi ve tekrar kalınlaşarak dolgun ve parlak hale gelmesi için yapılan ‘saç mezoterapisi’ hakkında bilgi verdi. Uzm. Dr. Oltulu, saç mezoterapisinin saçlı derinin orta ve derin kısımlarına çok ince ve özel iğnelerle uygulanan bir tedavi şekli olduğunu söyledi.

 Uzm. Dr. Oltulu, iğnelerle deriye aminoasit, oligoelement, antioksidan, dolaşımı artırıcı, mineral ve vitamin karışımı uygulandığını dile getirerek, ‘Bu karışımın saça adeta bir doping etkisi yapıp metabolizmayı uyarmaktadır. Ağrısız, acısız ve yan etkisi olmayan, tamamen vücutta bulunması gereken maddelerin takviyesine dayanan bir tedavi şeklidir’ diye konuştu. Uzm. Dr. Yüksel Oltulu, saç mezoterapisinin ihtiyaca göre 4-10 seans uygulanabileceğini dile getirerek ‘Bu sayı, saçlı derideki ve saç tellerindeki hasarın düzeyine ve dökülme hızına göre belirlenir.

 Saç mezoterapisi yan etkisi olmayan, kısa sürede etki gösteren bir tedavidir. Bu yöntem sayesinde saçlı deride kan dolaşımı artar, saç köklerinde hücresel çoğalma ve büyüme hızla uyarılır, saçlı deri gerekli nem oranına ulaşır. Besinsel destek aynı zamanda saç tellerinin koruyucu keratin kılıfının da geliştirilmesini sağlar. İşlem, çok ince uçlu iğnelerle yapıldığından çok fazla acı hissedilmez. İşlem sonrası buzlu ped uygulaması ile kişi rahatlatılır’ dedi. Mezoterapinin saç dökülmesini durdurduğunu belirten Uzm. Dr. Yüksel Oltulu ‘Erkek veya kadın, hangi nedenle olursa olsun, saçlardaki bozukluk, saç yapısındaki beslenme ve dolaşım bozukluğundan kaynaklanır. 

Saç mezoterapisi beslenme ve dolaşım bozukluğunu, doğrudan hedefe yönelik olarak düzelttiği için dökülmeyi çok yüksek oranda durdurur. İşlemin ikinci etkisi, saç kalitesini artırmaktır. Yöntemle, kafa derisinde ölmeyen, dökülmeyip bebek saçı gibi duran tüycüklerin veya birbirine yapışan, uçuşan ince telli saçların kalın saça dönüşmesi mümkündür. Bu doğrultuda dökülme ve ya cansızlaşma olmadan saçın canlılık ve parlaklığını amaçlayan birçok insan için de, bu etki önemli bir referanstır’ dedi.

Kaynak: DHA

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ