SadeKadınlar – Moda

Rimel Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Rimel Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Rimel gözlerinize anlam kazandıran, bakışlarınızı daha çekici yapan mucizevi bir üründür, tabi doğru seçim yapar ve doğru kullanırsanız… Rimel sürmek, makyajın en basit kısmı gibi görünsede bazı püf noktalarını bilmek hayati önem taşır. Aksi halde kirpikleriniz bir anda örümcek ağı gibi görünebilir…

İşte rimel kullanımının püf noktaları…

İlk olarak işe doğru rimel seçimi ile başlamak gerekiyor. Şeffaf rimeller ya da suya dayanıklı rimeller görünürde çok pratik gibi görünse de, kirpiklerinizi zamanla tahrip eder ve dökülmelere neden olur.
Rimel sürerken her zaman üst kirpiklerinize yoğun, alt kirpiklerinize hafif uygulamak gerekiyor. Aksi takdirde makyajınız göz yoracaktır ve hoş görünmeyecektir.
Rimelinizi kirpiklerinize uygulamadan önce kirpik kıvırıcı kullanmanız, makyajınızın daha hoş gözükmesini sağlayacaktır.
Rimel rengini kirpiklerinizin ve gözlerinizin rengine göre seçmek gerekiyor. Sapsarı kaşlarınız, kirpikleriniz ve bembeyaz bir ten renginiz var ise günlük hayatta kesinlikle siyah rimelden kaçınmalısınız.
Rimel sürmeye kirpik diplerinizden başlayarak, üst kısımlara doğru eşit miktarda sürmeye dikkat etmelisiniz.
Üst üste rimel uygulamayı kesinlikle yapmamalısınız. Bu hem kirpiklerinizde topaklanma yapar, hem de kirpiklerinizin dökülmesine neden olur.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ