SadeKadınlar – Moda

Podyumlardan Esinlenerek Yapılmış Makyaj Tüyoları

Podyumlardan Esinlenerek Yapılmış Makyaj Tüyoları

KALIN KAŞLAR:
Kalın kaşlar ile daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Makyaj Artisti Pati Dubroff, Kalın kaşlar sağlık ve canlılık göstergesidir.İnce kaşlar ise tam tersini gösterir diyor.
Uygulama:
Gerçekçi bir doldurma işlemi için iki ayrı kaş kalemi kullanılmalı,bunlardan biri saç rengi ile uyumlu olmalı (kaşınızın ön kısmı için), diğeri ise biraz daha koyu tonlarda olmalı (kaş kavisi ve kuyruğu için).Kaşlarınızı yukarı doğru küçük darbelerle boyamalısınız. İç taraftaki üçte iklik kısmın, kaşının en kalın görünen kısmı olması gerekir. İki tonu birbirine yedirmek için bir kaş fırçası yardı ile kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. Ekstra dolgunluk için kaş kaleminin üzerine, fırça ile kaş kremi uygulayabilirsiniz.
Kuyruklu Eyeliner ile daha canlı bakışlar:
Bu aralar “Yorgun görünüyorsun” lafını fazla mı duymaya başladınız? Biraz kapatıcı ve eyeliner yardımı almanın zamanı gelmiş demektir.
Yirmili ve otuzlu yaşlardan sonra gözlerin kenarları aşşağı doğru sarkmaya başlar.Göz kenarlarından dışa doğru uzanan bir kuyruk gözlerinizi daha kalkık gösterir.
Uygulama:
Rahatça kullanabileceğiniz bir eyelinera ihtiyacınız olacak.Kalem gibi tutabileceğiniz ince uçlu bir tane seçmeye özen gösterin.Soluk renkli bir eyeliner yeterli belirğinlik sağlamaz,çok parlak olanlar ise fazla dikkat çeker.Eyeliner uygularken önce kuyruktan başlamanızı öneriyoruz.Uygulamaya kuyruktan kalınca sürerek başlayıp,göz pınarlarına yaklaştıkça incelterek bitirin.

Pastel Far ile daha iri ve parlak gözler:
Kahverengi far günlük kullanım için gayet uygun ama biraz da sıkıcı. Açık renkler gözlerinize ışıltı verir, daha canlı ve iri gösterir.
Uygulama:
Soluk pembe hariç neredeyse her pastel rengi kullanabilirsiniz (soluk pembe gözlerinizi yorgun gösterebilir). Ama eğer stratejik bir uygulama yapmak istiyorsanız, mavi ve lila tonlarını deneyebilirsiniz,bu renkler göz aklarını dahaha beyaz gösterir.
Gözleriniz mavi ise yumuşak şeftali tonları onlara ışıltı katacaktır.Fıstık yada nane yeşili tonları ise ela gözleri ön plana çıkartır.
Tebeşir tozu görünümünden kaçınmak için hafif ışıltılı bir far seçmelisiniz.Küllü görünümü önlemek için ise önce cilt tonlarında bir far ile baz oluşturun ardından partel rengi farı uygulayın ve siyah maskara ile görünümünü tamamlayın.
Yanaklara Sıcak Bir Dokunuş; Neden pembe yerine şeftali tonlarında allık seçmelisiniz? Çoğu kişi için mükemmel tondur. Şeftalideki altın alt tonlar birçok farklı cilt tonuna uyum sağlar.
Şeftali tonlarındaki allığı bronzer olarak da kullanabilirsiniz. Yanaklarınıza uygulamak yerine elmacık kemiklerinin altından başlayıp çene kemiğine doğru uzatarak sürmeniz yeterli, bu uygulama yüzünüzü daha ince gösterecektir.
Turuncu rek yelpazesinde mavinin zıttıdır.Dolayısı ile şeftali tonlarındaki bir allık, dikkati koyu halkalardan uzaklaştırır.Elmacık kemiklerinin üstüne doğru uygulandığında, göz altındaki mavi tonların etkisini azaltır.
Yoğun Ruj ile daha dolgun dudaklar; Eğer ince dudaklarınız varsa, iddilalı bir görüntüden kaçınıp daha natüral renkleri tercih ediyor olabilirsiniz.Ancak yapmanız gereken bunun tam tersidir.Nude tonlar ile ince dudaklar gözden kaybalabilir.
Uygulama:
Koyu değil, yoğun ve zengin tonlardaki rujları seçmeye özen gösterin.Canlı pembeler yada mercan tonları kullanabilirsiniz.Bunların ışığı yansıtma özelliği sayesinde dudaklarınız daha dolgun görünecek,ayrıca saten yada kremsi bitişi olan rujlar da ışığı yansıtma konusunda oldukça başarılıdır.
Ruju sürmeden önce dudak çerçevesini belirlemeyi unutmayın.Bunun için kalem yerine direkt rujun kendisini (kenarlarını) kullanabilirsin. Bu sayede hem ruj dışarı taşmaz,hem de çok keskin bir görünümden uzak durmuş olursunuz.Ren konusunda utangaç iseniz, ruju işaret parmağınıza sürdükten sonra parmağınızı dudağınıza bastırın,bu şekilde tonu hafifletmiş olacaksınız.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ