SadeKadınlar – Moda

Parlak ve Canlı Saçlara Sahip Olmak İçin

Parlak ve Canlı Saçlara Sahip Olmak İçin

Bir kadının en çok dikkat çeken yerlerinden biri şüphesiz saçlarıdır. Ancak saçlarımızı çoğu zaman ihmal ediyor ve ihtiyacı olan ilgiyi göstermiyoruz ya da farkında olmadan onlara zarar veriyoruz. Saçlara zarar veren en önemli faktörlerin başında gelen yanlış yıkamadır. Peki saçlarımızı yıkarken nelere dikkat dikkat etmemiz ğerekiyor?

Öncelikle  saçlarınızı sıcak su ile iyice ıslatmalısınız,
Saçınızda kullanacağınız şampuan miktarının bir misket büyüklüğünü geçmemesine özen göstermelisiniz.
Şampuanı saçınıza iyice yedirirken saç derinize ve saç köklerine parmak uçlarınızla masaj uygulaması yapın. Fakat bu uygulamada, saçlarınızın çıktığı yöne doğru yapmaya özen göstermelisiniz.
Saçlarınızı durularken sıcak su yerine, ılık su kullanmalısınız, Çünkü durulama aşamasındaki sıcak su saç derinizde kurumalara neden olabilir. Ayrıca soğuk suyla yıkanan saçlar kuruttuğunuz zaman daha parlak ve canlı bir görünüme sahip olacaktır.
Saç kreminizi kesinlikle saç köklerine ve saç derinize sürmeyin. Saçınızın orta kısımlarından sürmeye başlayarak, uçlara doğru iyice saçınıza yedirin.

Daha sonra soğuk suyla tekrar durulayarak saç yıkama işleminizi bitirin. Fakat saçınızın saç kremi ve şampuandan tamamen arınmış olmasına muhakkak dikkat edin.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ