Profesyonel Oje Nasıl Sürülür? İşte Teknikleri

Ellerimizi bakımlı ve zarif gösteren ojeyi doğru sürebiliyor musunuz?

Profesyonel Oje Nasıl Sürülür? İşte Teknikleri

Giydiğimiz kıyafetlere uyumu ve tarzımızı yansıtması açısından oje biz kadınlar için vazgeçilmezdir. Çeşit çeşit renkleri, parlak veya mat modelleri, üzerine yapılan desenler ile oje, tırnaklarımızı daha güzel gösteriyor. Gelelim seçilen ojenin doğru uygulanma şekline.

Ojelere bayılsak bile sürmekten üşenir, hatta vazgeçebiliriz. Oje sürmenin inceliklerini öğrendiğiniz zaman bu süreç daha keyifli hale gelecek. Ellerimiz vücudumuzun önemli bir parçasıdır ve insanların onları selamladığımızda fark ettikleri ilk şeydir. Bu nedenle ellerimize ve özellikle tırnaklarımıza özen göstermemiz çok önemlidir.

 

Biriyle tanıştığınızda ve kirli ya da yontulmuş tırnaklarınızı fark ettiğinde nasıl hissedeceğini hayal edin. Hoş bir manzara değil, değil mi?

Oje hazırlama sanatına başlamadan önce, tırnaklarınız çok önemlidir. İşte tırnaklarınızı hazırlamak için ihtiyaç duyacağınız şeyler.

Oje çıkarıcı.
Tırnak makası.
Bir tırnak törpüsü.
Kütikül düzelticiler.
Pamuk topları.
Şeffaf bir son kat.
Seçtiğiniz herhangi bir oje.

Mükemmel Oje Nasıl Uygulanır?

Gerekli olan şeyleri gördüğümüze göre şimdi oje nasıl sürülür adımlarına geçelim ve o mükemmel parlak tırnaklara kavuşabilirsiniz.

1. Adım: Tırnaklarınızı Hazırlayın

Nasıl makyaj yapmadan önce yüzünüzü hazırlıyorsanız, oje sürmeden önce tırnaklarınızı hazırlamak da aynı derecede önemlidir.

İlk adım, tırnaklarınızda bulunan önceki tırnak boyasını çıkarmaktır . Oje çıkarıcıyı kullanın ve pigmenti nazikçe çıkarın. Nazik olduğunuzdan ve tırnak boyasını kuvvetlice çıkarmadığınızdan emin olun, aksi halde tırnaklarınızın sağlığına zarar verebilir.

Bir sonraki adım, kütikül düzelticilerin yardımıyla fazla kütikülü kesmek veya geri itmek olacaktır. Bu işlem kuru tırnaklarda biraz zor olabilir o yüzden duştan sonra yapabilir ya da tırnaklarınızı 5-10 dakika ılık suda bekletip sonra yapabilirsiniz.

Oje sürmenin bir sonraki adımı, tırnaklarınızı istediğiniz boyda kesmek ve aynı zamanda törpülemektir. Bu adımı yapmadan önce tırnaklarınızı tamamen kurulayın, aksi takdirde tırnaklarınız çatlayabilir ve kırılabilir. Son ve son adım, bir miktar oje çıkarıcıyı bir pamuğa tekrar almak ve tırnaklarınızı temizlemek ve tırnak boyamaya hazırlamak için silmek olacaktır.

Adım 2: Temel Kaplama

Tırnaklarımızın güzel görünmesi için kalın bir taban kat uygulamaktan hepimiz korkarız. Tırnak cilasının nasıl sürüleceğine ilişkin bir sonraki adım, temel kat ile ilgilidir. Kalın bir ilk katın uygulanması, yalnızca kuruma süresini uzatabilir.

Ayrıca, bir baz kat ojenizi patlatabilir. Bu nedenle, pigmentinizin daha iyi görünmesi için beyaz bir baz kat kullanmanız önerilir. İnce katlar halinde uygulayın, çünkü bunlar gloppy coat içeren bir kattan çok daha hızlı kurur. Baz kat, tırnak boyanızın bir şeye yapışmasını sağlar ve ayrıca gerçek tırnaklarınızın süper pigmentli tırnak boyaları nedeniyle lekelenmesini de önler.

3. Adım: Sadece Üç Vuruş Yeter

Oje nasıl sürülür rehberimizin üçüncü adımı ise oje ne kadar sürülmesi gerektiğini getiriyor. Teknik olarak, ihtiyacınız olan tek şey sadece üç vuruş. Tırnak sanatçıları, tırnaklarınızı boyamak için yalnızca üç kat uygulamanızın en iyisi olduğunu önermektedir.

Tek yapmanız gereken fırçayı ojeye batırmak, bol miktarda oje çıkarmak ve tırnaklarınızın üzerine nokta şeklinde yerleştirmek. Sonra bir kez sola, sonra sağa ve son olarak merkeze vurarak yaymak istersiniz. Ojenin dağılmadan veya sarkmadan ne kadar güzel yayıldığını görünce şaşıracaksınız.

Adım 4: Ek Katlar

Ek katlar kulağa hoş gelebilir, ancak her zaman gerekli değildir. Teknik olarak 2-3 kat yeterlidir ancak daha açık renk oje kullanıyorsanız istediğiniz rengi elde edene kadar birkaç kat daha sürmeniz gerekebilir.

Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi, kabanlarınızı ince ve hafif tutun ki çabuk kurusun ve dağılmasın. Ayrıca, diğerini giymeden önce önceki katın kurumasını bekleyin, böylece arada ezik ve çarpma olmaz.

Adım 5: Üst Kat

Bu, oje nasıl sürüleceğini ve ayrıca nasıl parlatılacağını bilmek için başka bir şey. Ojenizin üzerine şeffaf bir sonkat sürmek, daha uzun süre dayanmasını sağlayabilir. Ojenizin çok çabuk aktığını veya çabuk kırıldığını fark ederseniz, ojenizin tırnaklarınızda uzun süre kalması için bir üst kat sürmeyi deneyebilirsiniz.

Son kat ise sadece bir kata ihtiyacınız olacak ve tamamen tırnaklarınıza ve ayrıca ojenizin kenarlarına yaydığınızdan emin olun. Ayrıca, ipucunu unutmayın, çünkü bunu yapmak her şeyi kapatacak ve tırnaklarınızın daha uzun süre daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

6. Adım: Kenarları temizleyin

Oje nasıl sürülür rehberimizin son adımıdır. Tırnaklarınızı boyamayı bitirdiğinizde, daha parlak ve dağınık olmayan bir görünüm için kenarları temizlemek için bir kulak ucu kullanın. Q ucunu oje çıkarıcıya batırın ve kenarlardan çok nazikçe kaydırın. Bunu yaparken çok dikkatli olmak isteyeceksiniz çünkü ojenizi bulaştırmak isteyeceğiniz en son şeydir. Bu yüzden bunu yaparken hassas ve Temiz olun.

Oje Nasıl Sürülmeli? Oje Sürme Teknikleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ