Müslüm Gürses’in Hayatı Beyaz Perdeye Taşınıyor!

Müslüm Gürses’in Hayatı Beyaz Perdeye Taşınıyor!

Müslüm Gürses’i Muhterem Nur’un İstediği Üzerine Timuçin Esen Canlandıracak!

Müslüm Gürses  eşi Muhterem Nur’un anlattığı anılardan yola çıkılarak senaryosu kaleme alınan ve Müslüm Gürses’in hayat hikayesini anlatacak olan filmde Müslüm Baba’yı, Muhterem Nur’un talebi üzerine Timuçin Esen oynayacak.

2013 yılında aramızdan ayrılan Müslüm Gürses’in hayatını anlatacak film ile ilgili Muhterem Nur ilk kez konuştu. Muhterem Nur, Müslüm Gürses’i filmde Timuçin Esen’in canlandırmasını kendisinin istediğini belirtti ve filmde kendisini de Gökçe Bahadır’ın oynamasını istediğini açıkladı.

Muhterem Nur’un film ile ilgili yaptığı diğer açıklamalar ise şu şekilde: “Filmde ben yalnızca Müslüm Gürses ile ilişki yaşadığımız ilk yıllarda yer alacağım. Filmde oynamayacağım ancak hikayem yer alacak. Güzel bir film olacağına inanıyorum. Senaryo ve hikaye yazımında uzun uzadıya benden bilgi aldılar. Birçok hikaye ve Müslüm Gürses’e dair bilgileri anlatıp yazıya aktardım. Filmde Müslüm Gürses’i Timuçin Esen’in canlandırmasını bilhassa ben istedim. Çünkü oyunculuğunu çok beğeniyorum. Müslüm’ü layıkıyla canlandıracağına inanıyorum. Filmde benim karakterimi Özgü Namal, Nurgül Yeşilçay, Beren Saat, Hande Doğandemir, Gökçe Bahadır gibi isimlerin canlandırmasının gerektiği konuşuluyor. Bu hususta benim kararım, Gökçe Bahadır’ın olması yönünde…

Yapım ekibi bu işe çok ciddi sarıldı ve çok iyi bir iş çıkaracaklarına inanıyorum. Filmde yer alacak kıyafetler için yapım ekibi Urfa’da bulunan Müslüm Gürses Müzesi’ne giderek kıyafet tarzları ve ölçülerini alıp tekrar üretecek. ‘Benjamin Button’ karakterini yaratan Hollywood’un ünlü makyaj ekibiyle anlaşıldı. Önemli olan Müslüm Gürses’in unutulmamış olması ve bu filmle beraber ileriki yıllarda da yaşayacak olması. Film, Müslüm Gürses’in doğduğu yer ve yaşadığı yerlerde çekilecek; Adana, İstanbul gibi…”

 İşte Müslüm Baba’nın Hayatından Kareler

Gerçek adı Müslüm Akbaş’dı.15 yaşındayken Adana’da bir aile çay bahçesinde düzenlenen ses yarışmasına katılarak, birinci oldu.
Gürses’in, 1978 yılında Tarsus’tan Adana’ya dönerken geçirdiği trafik kazasında, kendisinin içinde bulunduğu otomobili kullanan sürücü öldü. Öldüğü düşünülen Müslüm Gürses hastanede yaşama tutundu. Hayatı boyunca izlerini taşıyacağı kazada Gürses’in alnı ciddi biçimde zedelendi ve başına beynini koruyacak plaka takıldı. Bu kazadan dolayı koku alma duyusunu neredeyse tamamıyla yitirdi. İşitme duyusu da ciddi biçimde zarar gördü.
Sinemaya ilk kez 1979 yılında çekilen ”İsyankar” filmiyle başlayan Gürses, dönemin şarkılı filmlerine uygun bir çok uzun metrajlı filmde rol aldı.
”Adam öldürmeye hazırım ama cinayet işleyemem”, ”Yumurtaya can veren Allah’ım yeşil biberi nasıl yarattın?” gibi repliklerin de olduğu bu filmlerde Müslüm Gürses, suça sürüklenen, alkolizmin batağına saplanmış gençleri, acı dolu hayat hikayelerini canlandırdı. Kariyerinin son döneminde de bir çoğu komedi türündeki filmde, yardımcı oyuncu olarak göründü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ