SadeKadınlar – Moda

Mükemmel Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır?

Mükemmel Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj nasıl yapılır sorusuna geçmeden önce Makyajın mükemmel olması için, makyaj malzemesinin nasıl bir cilde uygulanacağı oldukça önemlidir. Nemli bir cildiniz varsa, makyajın yüzünüzden akmaması için makyaj sabitleyici sprey kullanmalısınız. Kuru bir cildiniz varsa, nemlendirmek için alkolsüz tonikler tercih edilmelidir.

Makyaj Nasıl Yapılır?

İlk adım, cildin temizlenmesi ve makyaja hazırlanmasıdır. Kalıcı makyaj için, cildi temizlemek ve canlandırmak ilk yapılması gerekendir. Cildinizi temizlemek için makul bir makyaj temizleyicisi kullanmalısınız. Daha sonra toniklerle suratınızı canlandırmanız gerekecek. Kusursuz bir makyajın sırrı, makyaja hazır bir cilttir. Cildinize İdeal cilt bakım kremi ve gözaltı kremini de uyguladıktan sonra en uygun makyaj için hazırsınız.

İkinci adım, yüz makyajı! Yüz makyajı için gerekli olanlar; fondöten, kapatıcı, pudra ve allıktır. Bu makyaj ürünlerini, doğru bir şekilde kullanabilirseniz eksikliksiz makyaj için harika zemin oluşturacaktır. Makyaj yönteminin sırrı, iyi bir zemin hazırlamakta saklıdır. İlk önce fondöten kullanılmalı ve delikli bir makyaj süngeri ile cilde uygulanmalıdır. Geceleri gündüzlere ile daha kalın bir fondöten tabaka oluşturmalısınız. Başarılı bir fondöten ile cildiniz pürüzsüz bir hal alacaktır. Fondötenin rengi ve yapısı cildiniz ile uyumlu olması gereklidir.

Sivilceler, siyah lekeler ve siyah noktalar varsa kapatıcı kullanmalısınız. Fındık büyüklüğünde kapatıcıyı parmağınızın ucuna alıp gereken bölgelere yavaşça uygulayınız. Pudra cildinizin aşırı parlamasını ve makyajın dağılmasını engelleyecektir. Tercihen gevşek toz pudraları kullanınız ve kapatıcı sürdüğünüz yerlere fazla dağıtmayınız.Pudra ile kapatıcı birleşirse cildinizde kırışıklığa yol açacaktır. Allık ile de cildinize ışıltı ve canlılık kazandırdıktan sonra da göz makyajına geçebiliriz.

Göz makyaj malzemeleri ise far, eyeliner ve maskaradır. Göz makyajında birden çok renk kullanmak, bakışlarınıza derinlik katacak ve bakışlarınız çarpıcı olacaktır. Farı, kaşınızın altına ve göz kapaklarınıza farklı renklerde iyice uygulayınız. Fazlalıkları pudra fırçası ile temizlemeyi ve dağıtmayı ihmal etmeyin. Daha sonra eyeliner kullanmaya geçebilirsiniz. Farklı renkte göz kalemleri çarpıcı bakışların sırrıdır. Bir yüzü çekici, sakin, ateşli ya da ciddi gösteren makyaj malzemesi “eyeliner” dır. Son aşamada maskara kullanmak gerekir. Uzun ve canlı kirpikler için maskara kullanımı şarttır.

Dudak makyajının malzemeleri; rujlar, dudak kalemleri ve dudak parlatıcılarıdır. Uyguladığınız makyajın ve dudağın rengine, makul bir ruj rengi seçilmelidir. Rujdan sonra, rujun renginin daha koyu renkli bir dudak kalemi ile dudağınızı çevrelemelisiniz. Ardından dudak parlatıcısı ile dudağınız karşı konulmaz kılabilirsiniz. Makyaj nasıl yapılır diye uzun uzun düşünmenize gerek yok. Yukarıdaki verdiğimiz bilgileri uygularsanız zaten makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabını bulmuş olursunuz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ