SadeKadınlar – Moda

Muhteşem Dudakların Sırrı

Muhteşem Dudakların Sırrı

Kim istemez ki muhteşem dudaklara sahip olmayı? Ancak maalesef herkes dudaklarından memnun olamıyor. Kabul ediyoruz, orantısız dudaklar pek hoş durmuyor. Bazı kişiler dudaklarının büyüklüğünden, bazı kişiler küçüklüğünden, bazıları ise alt ve üst dudak arasındaki orantıdan şikayetçi. Fakat bunu dert etmenize hiç gerek yok. Ufak tefek makyaj hileleri ile hayalinizdeki dudaklara kavuşmanız çok kolay. Doğru makyaj teknikleriyle, birkaç dakika içinde muhteşem dudaklarınıza merhaba diyebilirsiniz.

Eğer dudaklarınızın büyüklüğünden şikayetçiyseniz, dudak tonunuzdan birkaç ton açık renkteki kalem ile dudak çerçevesinin iç kısmını  çizin. Çerçeve yaptıktan sonra uygulayacağınız rujun rengi dudak kaleminden birkaç ton koyu olmalıdır.
Dudaklarınızın kalınlığından şikayet ediyorsanız, yine dudağınızın iç kısmından çerçeve çizin ve aynı renkte rujunuzu uygulayın. Ancak koyu renklerden ya da parlatıcı kullanmaktan kaçınmalısınız.
Dudaklarınız ince ise dudağınızın hemen dışından açık tonda bir kalem ile çerçeve çizin. Parmağınız ya da fırça yardımıyla çerçeveyi biraz dağıtın. Dudağınızın iç kısmına koyu renk bir ruj uygulayın.
Alt ve üst dudaklarınızın orantısızlığından rahatsız oluyorsanız, uygulayacağınız rujda, aynı rengin 2 farklı tonunu kullanın. İnce tarafı koyu tonla, kalın tarafı ise 1-2 ton açık renkle boyayın.
Dudaklarınız aşağı doğru sarkıksa, dudak kalemi yardımı ile istediğiniz şekilde bir çerçeve çizin, daha sonra fondöten ile dudaklarınızı ve çerçevenizi hafif bir şekilde uyguladıktan sonra, istediğiniz tondaki rujunuzu sürebilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ