Selüliti En Aza Nasıl İndirirsiniz? İşte Yöntemleri

Yaz mevsimi öncesi başlayacağınız mezoterapi seanslarıyla en başta selülit, bölgesel yağlanma, sarkma ve gevşeme sorunlarını çözümleyebilirsiniz.

Selüliti En Aza Nasıl İndirirsiniz? İşte Yöntemleri

Selülit sizi rahatsız ediyorsa, yalnız değilsiniz. Selülitten kurtulma – veya en azından azaltma – arzumuz birçok tedavi seçeneğine yol açtı. Dışarıda bu kadar çok tedavi varken neyin işe yaradığını bilmek zor olabilir.

Öğrenmek için dermatologlar araştırma çalışmaları yürütüyorlar. Araştırmanın, bazı tedavilerin selüliti en azından bir süreliğine daha az fark edilir hale getirebileceğini gösterdiğini bilmekten mutluluk duyacaksınız.

Mezoterapi ile En Etkili Selülit Tedavisi

Selülit nedir? Selülitten nasıl kurtulabilirim? gibi sorular hemen hemen her bayanın kafasında dolaşıyor. Artık Mezoterapi uygulaması ile kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? İşte ayrıntıları ve kimlere fayda sağladığı konusunda Estetik International Sağlık Grubu medikal doktorları açıklamalarda bulundu.

Selülit sizi rahatsız ediyorsa, yalnız değilsiniz. Selülitten kurtulma – veya en azından azaltma – arzumuz birçok tedavi seçeneğine yol açtı. Dışarıda bu kadar çok tedavi varken neyin işe yaradığını bilmek zor olabilir. Öğrenmek için dermatologlar araştırma çalışmaları yürütüyorlar. Araştırmanın, bazı tedavilerin selüliti en azından bir süreliğine daha az fark edilir hale getirebileceğini gösterdiğini bilmekten mutluluk duyacaksınız.

Mezoterapiyi kimler tercih etmeli?

“Aşırı kilolu değilseniz ama vücudunuzda tüm uğraşlarınıza rağmen inceltmeyi başaramadığınız bölümler varsa mezoterapi ile zayıflamayı deneyebilirsiniz.

Özellikle dirençli göbek yağlarınız, basen ve kalçada birikmiş bölgesel yağlanma sorunlarınız, selülitli doku veya sallanan kol içleriniz varsa ve bununla beraber spor yapmaya ayıracak vaktiniz ve isteğiniz de yoksa kesinlikle sizin için en uygun yöntem mezoterapidir.

Mezoterapi en fazla tatbik ettiğimiz ve tercih ettiğimiz uygulamalar arasında yer alıyor. Ayrıca birçok incelme terapisinden sonra, düzenli bir egzersiz programı uygulamak gerekirken mezoterapide böyle bir şart yoktur”.

Mezoterapi 1952 yılından beri var

“Mezoterapi bir çeşit orta deri tedavisidir. Ortalama 8 – 10 seansta olumlu sonuçlar verir. Ülkemizde ismi son yıllarda duyulmuş olsa da aslında temeli 1952 yılına dayanan eski bir sistemdir.

Sistem cilt altına çok ince uçlu mezoterapi iğnesi ile özel bir karışımın zikredilmesi şeklinde işler. Bu karışımın içinde ödem çözücü, dolaşımı hızlandıran ve yağ birikimini engelleyen bazı ilaçlarla, vitamin ve mineraller bulunmaktadır”.

Mezoterapi Sırasında Ağrı Hissedilir mi?

“Bu aslında sizin ağrı eşiğinize bağlıdır. Hastaların büyük bir çoğunluğu herhangi bir acı hissetmezler. Arzu eden hastalara işlemden yaklaşık 25 – 30 dakika evvel lokal anestezi etkisi gösteren, acıyı hafifleten kremler uygularız. Hamile değilseniz, bebeğinizi emzirmiyorsanız, kalp, böbrek ve diyabet rahatsızlıklarınız yoksa gönül rahatlığıyla mezoterapiye başlayabilirsiniz.

Uzman hekimler tarafından uygulandığı takdirde ciddi veya kalıcı bir yan etkisi kesinlikle olmaz. İğne yerleri ve çevresinde hafif derecede kızarıklık, şişlik veya morarma meydana gelse dahi bunlar kısa sürede düzelmektedir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ