Kıyafet Kombinleri
MODA TRENDLERİ

Vajinaya Acısız Ağda Nasıl Yapılır & Hangi Agda Kullanılır?

2020 Abiye Elbise Modelleri En Gözde ve Şık Kıyafetler

Taşlı Abiye Sevenler İçin En Güzel Abiye Modelleri

En Güzel 2020 Kabarık Prenses Gelinlik Modelleri

Örgü Topuz Saç Modelleri 2017

Omuz Dekolteli Kazak Modelleri

50 Tane Popüler 2019 Ombre Saç Modelleri

Genital Bölge Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır? İşte En Etkili Yöntemler

Emla Krem Gerçekten İşe Yarıyor mu? Uyuşturucu Krem

2020 Çocuk Abiye Elbise 12 & 15 Yaş Kız Çocuk Elbise Modelleri

Düğün ve Nikah İçin Beyaz Elbiseler Abiye Kıyafetler

Belirgin ve Güzel Kalın Kaş Modelleri

2020 Uzun Abiye Elbise Modelleri Zarif Şık ve Etkileyici

2018 Örgü Saç Modelleri, En Trend Saç Örgüsü Örnekleri

Dağınık Topuz Saç Modelleri Abiyelerin Tamamlayıcısı

Burçlar – En Güncel Günlük Burç Yorumları 26 Mayıs 2020

Evde Burun Küçültme Egzersizleri İşe Yarıyor mu?

Muhteşem Kızıl Saç Renkleri ve Modelleri

2017 Pronovias Abiye Elbise Modelleri – Yeni Sezon

6 Haftada Mucize! Kalça ve Basen Eritme Diyeti

En Dikkat Çeken 2020 Abiye Modelleri ve Gece Elbiseleri

Son Moda 2017 Mango Mont ve Kaban Modelleri

En Güzel Bayan Kayak Kıyafetleri 2019 Kar Montu Modelleri

Gece Abiye Elbise Modelleri Hem Ucuz Hem de Şık

Dikkat Çekici İki Parça Abiye Modelleri 2019

2020 Sokak Modası Trendleri Olabildiğince Yaratıcı

2017 Yılbaşı Bayan Hediyesi Fikirleri

2020 Abiye Modelleri Şık ve Zarif Uzun Gece Elbiseleri

Kadife Abiye Elbise Modelleri 2021 Davetlerinin Yeni Trendi

2020 Yılbaşı Abiye Elbise Modelleri İle İlgi Odağı Olacaksınız!

Varis Hastalığı Nedir & Varis Tedavisi Nasıl Olur?

Varis Hastalığı Nedir & Varis Tedavisi Nasıl Olur?

Varis Nedir & Varis Neden Olur?

Varis; oksijenden fakir kanı akciğerlerimize taşıyan bacak toplar damarlarımızda (yüzeysel ve derin toplardamarlarımız) kanın yerçekiminin etkisiyle birikmesi ve göllenmesi hastalığıdır.” dedi.

Doç. Dr. Yıldız, varis hastalığının şikayetleri arasında, ayak bileğinde şişme, ağrı, renk değişikliği, bacaklarda kramp, huzursuzluk hissi ve iyileşmeyen tırnak mantarının olduğunu söyleyerek, hastalığın günümüz teknolojisi ile konforlu bir şekilde tedavi edildiğini belirtti.
Varisin uzun süre ayakta kalan ve hareketsiz bir şekilde çalışanlarda da çok sık görülen bir meslek hastalığı olduğunu ileten Yıldız, hastalığın tehlikeli olabileceğini ifade etti.

Hastalığın tedavisinin günümüz teknolojisi ile konforlu ve kısa bir sürede gerçekleştirildiğini söyleyen Doç. Dr. Cenk Eray Yılıdız, “Hastalar narkoz almadan, herhangi bir kesi yapılmadan, ağrısız ve kansız bir şekilde hasta damarları koparılarak yerinden çıkarılmadan tedavi olmaktadırlar.

Meslek Hastalığı : Varis ve Tedavisi

Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varis tedavisinde tek bir bacak için uygulanacak işlemin ortalama yarım saat süreceğini söyleyen Yıldız, tedavinin aşamalarını şöyle anlattı:“İşleme ultrason ile girişim yapılacak toplardamar sistemi değerlendirilerek başlanır. Diz ile kasık seviyesi arasında girişim yapılacak yerden toplardamar içine bir iğne yardımıyla girilir; ultrason eşliğinde özel bir tel; hasta damar boyunca ilerletilerek, toplardamarın kasıkta daha derindeki damara bağlandığı noktadan 2 santimetre geride kalacak biçimde yerleştirilir.

Kateterin (özel tel) pozisyonu kesin olarak belirlendikten sonra, tüm hasta toplardamar boyunca ve çepeçevre damarı saracak biçimde soğuk anestetik bir karışım bölgeye uygulanır. Sıvı haldeki bu karışımın, toplardamarı tamamen çevrelemesi ve tüm damar uzunluğu boyunca çevre dokularla arasında bir sıvı yastık oluşturması gerekir.

Kateter ile iletilen enerjinin yoğunlaştığı bölgelerde sıcaklık çok yüksek değerlere ulaşacağından bu anestezi solüsyonla çevre dokular korunmuş olur. Kateter ile aktarılan enerjinin damar iç duvarında yarattığı ısı ve kasılma sonucunda damar büzülmesi ve kapanması sağlanır. İşlem tek bacak için ortalama yarım saat sürmektedir. Sonra bacak ayak bileğinden kasığa kadar elastik bandajla sarılır, ertesi gün bandaj çıkarılır takiben hastaya 3-4 hafta kadar kasık boyu varis çorabı giyilmesi önerilir.

Doç. Dr. Yıldız, tedavinin oldukça konforlu olduğunu söyleyerek, hastaların kısa sürede normal yaşamlarına dönebileceğini belirtti.
Yıldız, “Oldukça konforlu bir işlemdir. İşlem her mevsim uygulanabilir. İşlemden birkaç hafta sonra bacaktaki diğer kötü görünümlü mavi ve yeşil küçük damar ağlarının ve damar öbeklerinin kaybolduğu görülmektedir.

Bu yöntem ile tedavi edilen hastalar işlemden 1-2 saat sonra yürüyerek evlerine gidebilirler, bir gün sonrada normal aktivitelerine ve iş yaşamlarına geri dönebilmektedirler.’’ şeklinde konuştu.Yıldız, tedavi hakkında verdiği bilgilerin sonunda ‘bacak sağlığının’ önemli olduğunun altını çizerek “ Bacak sağlığı tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz için de önemlidir. Bedenimizi bir ömür boyu taşıyacak olan bacaklarımıza sahip çıkalım. Beden sağlığımız için önce bacak sağlığımıza önem verelim.’’


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ