SadeKadınlar – Moda

Mat Makyaj Teknikleri ve Uygulama Şekilleri

Mat Makyaj Teknikleri ve Uygulama Şekilleri

Mat makyaj nasıl yapılır? Mat Makyaj Teknikleri Nelerdir?

Günlük kullanımda kadınların son dönemdeki gözdesi mat makyaj bir çok  trendinde önüne geçti! İşte mat makyaj teknikleri ve uygulama şekilleri…Güzellik dünyasının sade bir o kadar da en gözde trendi; mat makyaj her geçen gün daha da popüler olmaya başladı. Rujdan allığa kadar birçok seçenek sunan bu makyaj tekniğini, yüzümüze nasıl uygularız gelin birlikte öğrenelim…

Mat makyajı uygularken toz ürünler kulanmalıyız. Böylece daha taze bir görünüme kavuşuruz.Doğru mat makyajı uygulamak için öğretici ipuçlarını sizlerle paylaştık.Yağlı cildin mat makyaja ihtiyacı vardır.Yüz gün boyunca yağ üretir.Bu sebepden dolayı yağlı bazlı fondöten sizin için gerçekten kötü bir seçim olur.Sizin tercihiniz yağsız kapatıcılar olması gerekir. Mat olan herhangi bir fondöten kullanmalısınız. Her zaman kaliteli matlaștırıcı seçin.Eğer yağlı bir cildiniz var ise kapatıcı kullanırken yapılan hazırlık așamasını unutun. Çünkü herhangi bir besleyici krem kullanırsanız yüzünüz daha fazla yağ üretecektir.

Cildi daha kuru olanlar için mat kapatıcı aynı etkiye sahip olmayabilir. Mat kapatıcıyı uygulamadan önce cildinizi güzelce nemlendirmelisiniz. Böylece makyaj için iyi bir üst sağlamıș olursunuz.Çünkü bu gerçekten makyaj prosedüründe en önemli adımdır.

Mat kapatıcı uygulamak için herhangi bir nemlendiriciden ince bir tabaka halinde sürün ve cildin nemlendirici kremi emmesi için biraz bekleyin.Bu ince tabaka mükemmel oturan bir kapatıcı için yardımcı olacaktır.

Yüzünüzün yoğun kötü bir görüntüye sahip olmasını istemiyorsanız toz veya kapatıcıyı kullanırken miktarında dikkatli olun.

Makyajının Daha Uzun Ömürlü Olması İçin…

Uzun ömürlü mat makyaja sahip olmak için mat makyajı uygulamadan önce bir astar uygulayabilirsiniz. Bir kapatıcı fırça yardımı ile mat makyajın temelini olușturabilirsiniz. Yanaklar çene ve burun üzerine biraz kapatıcı uygulayın ve daha sonra așağıya doğru hareketlerle dikkatlice karıştırın. Aynı șekilde saç çizgisinden yukarı doğru ve alnın üzerine uygulayın.

Eğer mat kapatıcı ile kusursuz bir görünüm elde etmek istiyorsanız bir eșleștirme tabanı hazırlayın.T bölgesine yalnızca bir nemlendirici krem uygulayın. Ama eğer yağlı bir burun yapınız varsa görünümü bozmaması için matlaștırıcı astar kullandığınızdan emin olun.

Nemlendirici krem ve astar uygulayın. Daha sonra yüzünüzdeki alanlar için kapatıcı uygulayabilirsiniz. Kusurları düzeltmek için gözlerinizin altına uygulayın.

Göz makyajınız için…

Mat göz gölgeleri alın ve gözlerinize yavașça uygulayın. Gözlerinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız eyeliner ve maskara kullanmaktan çekinmeyin.

Evet şimdi sıra geldi allık kullanmaya. Seçtiğiniz rengi alın ve elmacık kemikleri üzerine geniș bir fırça yardımı ile allığı uygulayın.Burun ve alnınızın üzerine de biraz sürün ve tamamlayın.

Dudaklarınıza geçerek bu kısmı tamamlayabilirsiniz.Dudaklar ruj için hazırlıklı olmalıdır.Kesinlikle çıplak dudaklarınıza ruj sürmeyin.Hem rujun etkisi uzun sürmez hem de pürüzlü bir görünüm elde edersiniz.

Dudakların derisi çok hassas olduğu için kolayca kurur ve çatlar. Ruju düz bir yüzey üzerinde görünür yapmak istiyorsanız öncelikli olarak dudakların pürüzsüz olduğundan emin olun. Dudaklarınıza ruj sürdüğünüzde çirkin görünmemesi için ölü deriyi ortadan kaldırmak için nemlendirici uygulayın. Sonrasında dudaklarınızı beslemek için dudak kremi uygulayın. Düzgün bir tabanı elde ettiğinizde biraz pudra sürün.

Rujla aynı renk olan koyu bir astar alın ve kontur çizin.Șimdi mat ruju uygulayabilirsiniz.Dudaklarınızın merkezinden bașlayarak tercihen ince bir fırça ile uygulayın. Fazla rujdan silmek için bir peçete kullanabilirsiniz.Sonra rujun parlayan etkisini önleyin.

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ