Yorgun Ciltlere Özel Mango Maskesi Nasıl Yapılır?

Yorgun Ciltlere Özel Mango Maskesi Nasıl Yapılır?

Makyajdan yorulan ciltlere özel doğal yüz maskesi tarifi ile yorgun görüntüden kurtulabilirsiniz. Makyaj, Uykusuzluk, sigara ve alkol, toz, güneş ışınları, deniz, ve daha pek çok etken cildimizin yorgun düşmesine neden olmaktadır. Yorgun düşen cilt ise sağlığını ve parlaklığını kaybedip kötü ve mat bir görüntü sergilemektedir.

Ayrıca yorgun ciltler, sivilce ve akne oluşumuna, kırışıklık ve sarkmaların başlamasına zemin hazırlar. Parlaklığını kaybeden ve çabuk yaşlanmaya neden olan yorgun ciltler için doğal yüz maskesi uygulamaları yapılarak dinlenmeleri sağlanmalıdır. Hemen her cilt problemine farklı bir maske uygulaması bulunmaktadır.

 

Bu maskeler kimi zaman çeşitli kozmetik markalarının ürünleri olarak karşımıza çıksa da genellikle uzmanlar tarafından tavsiye edilen doğal ve evde hazırlanabilen maske uygulamalarıyla yorgun cilt bakımı oldukça dikkat çekmektedir.

Özellikle de evde bulunan malzemelerle hazırlanabilen yorgun cilt bakımı maskeleri hem uzun süre güzellik merkezlerine gitmeyi, hem de yüzlerce lira harcamayı önlemektedir.

Cildinizin Beslenmesi İçin Mango Maskesi

İki çorba kaşığı mango suyu

İki çorba kaşığı çilek suyu

Bir çay kaşığı vanilya

Yarım limonun suyunu karıştırın

Bu karışımın içine bir parça da buz atın.

Makyajınızı çıkardıktan sonra cildinizi bu karışımla silin. Bu özel karışım yorulan cildinizin beslenmesini ve canlanmasını sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ