Bu Makyaj Trendlerini 2023’te Her Yerde Görmeyi Bekleyin

Eğer yüzünüzde geniş gözenekler varsa, makyajdan kaynaklanan sorunlar yaşamanız mümkün.

Bu Makyaj Trendlerini 2023’te Her Yerde Görmeyi Bekleyin

2023 Makyaj trendleri merak edenler tüm detayları ile yazımızı okumaya devam edin. Yeni yıl, yeni bir başlangıç ​​yapmak için mükemmel bir fırsatı işaret ediyor. İster yaşam tarzınızı sıfırlamak için iddialı bir hedef belirleyin, ister platin sarısına dönerek görünümünüzü değiştirmeyi seçin. Ne olursa olsun, 1 Ocak, geleceğe ve barındırabileceği tüm heyecan verici şeylere bakmak için ideal bir zamandır.

Güzellik açısından, yeni yıl, yeni görünümleri denemek için bir dizi fırsatı işaret ediyor. Evet, saç renkleri , tırnak sanatı ve saç stillerinden bahsediyoruz – ama renkli kozmetiklerle gelen harika ve yaratıcı dünyayı da unutmayalım. Rujlardan, göz farı paletlerinden, kapatıcılardan ve daha fazlasından gelen kendini ifade etme ve neşe için sonsuz fırsatlar var. Yüzünüz bir tuval ve boyamak için mükemmel bir oyun alanı.

Bu nedenle, 2023 için makyaj trendi tahminlerini paylaşmaları için önde gelen üç ünlü makyözü seçtik. Narin değerli taşlar ve ışıltılı ciltten grafik göz farı ve cesur dudaklara kadar herkese uygun bir trend var. Aşağıdaki ilk 10’u keşfedin.

1- Hassas ve Değerli Taşlarblank

Pırıltılar ve bolca ışıltı! Ünlü makyaj sanatçısı ve BAKEUP Beauty’nin kurucusu Jo Baker , “Doku, ışıltı ve süslemelerle oynamak, yükselişte olan ve 2023’e girerken kırmızı halıda ve dışında görülmeye devam edecek büyük bir trend . “

Özellikle değerli taşların, “benzersiz bir bireysellik duygusunu somutlaştırdıkları ve görünümünüzü yükseltmek ve her ortamda öne çıkmak için mükemmel araçlar oldukları” için herhangi bir görünüme ince bir ışıltı dokunuşu eklemenin harika bir yolu olduğunu söylüyor.

Onları dilediğiniz gibi kullanın – gözlerinizin çevresinde, süslenmiş çiller olarak veya dudaklarınızı sıçrayan bir etki için konturlayın. Alternatif olarak, Baker’ın Lucy Boynton’da yaptığı yukarıdaki görünümde görüldüğü gibi, koyu siyah bir göz kalemi ile eşleştirebilirsiniz. Yukarıdakiler hakkında “Taşlar, zarif ve şık kalırken yıldız tozu benzeri bir his veriyor” diyor.

2- Grafik Göz Farı

Grafik, yüksek etkili bir görünüm oluşturmak için likit göz kalemi kullanmanıza gerek yoktur. Ünlü bir makyaj sanatçısı ve Maybelline marka elçisi olan Keita Moore , müşterilerim gölge kullanarak daha cesur gölgelerle deneyler yaparken çok eğlendiğini söylüyor. “Bir odak noktası oluşturmanın ve bu kadar küçük bir alanda ince ayrıntılarla denemeler yapmanın harika bir yolu.”

3- Çıplak cilt

İnsanlar 12 adımlık rutinlerini topluca bırakıp daha basitleştirilmiş bir versiyonla değiştirdikçe, skinimalizm güzellik dünyasını kasıp kavurdu. Şimdi, insanlar daha minimal bir makyaj görünümünü tercih ederken, cilt bakımı trendi renkli kozmetiklerle buluşuyor.

Ünlü makyaj sanatçısı ve CHANEL Beauty Marka Elçisi Tasha Reiko Brown , “2023’ün başlarında daha temiz bir cildin yeniden ayarlanacağını ve daha doğal bir kaplamaya ve tekniklere doğru güçlü bir eğilim görüyorum” diye onaylıyor . “Son zamanlarda ‘pişirme’ ve konturlama daha rahat bir yaklaşım benimsemiş olsa da, yüzün doğal konturlarına ve şekline gerçekten saygı duyan daha az şekillendirilmiş bir yaklaşım lehine eğilimlerin tamamen kaybolduğunu görüyorum. Kapatma daha açık olacak. Allık ve gölge dokular daha kusursuz olacak. Gözlerdeki kesik kırışıklıklar rahatlayacak. Genel olarak, doğal yüz yapısını daha yumuşak tonlarla güçlendiren temiz, basit güzelliğe dönüş. Mutlaka nude değil, yalnızca güzel renk yıkamaları ve genel olarak, çok rahat bir makyaj hissi .”

Görünümü elde etmek için “yalnızca gerektiği kadar” bir yaklaşım benimsemeyi öneriyor. Heykel yapmak için allık ve bronzlaştırıcı kullanmak yerine, cilde renk ve güneş getirmek için kullanıldığını söylüyor. Ayrıca Reiko Brown, gözlere yumuşak renkli yıkamalar, bulanık kenarlı ruj (dudak kalemini atlayarak) ve derinlik için maskara kullanmayı söylüyor.

4- Güneş Yanığı Allık

Allık, kırmızı halılarda ve IRL’de hakim olan ” güneş yanığı allık ” ve ” allık drape ” gibi trendlerle bir süredir geri dönüş yapıyor – ve bu, yeni yılda da devam edecek bir temel malzeme.

Cesur ama yumuşak bir görünüm için TikTok viral Maybelline Fit Me Blush’ı öneren Moore, “Allık kullanarak bir renk patlaması, cildinize tekrar renk katmanın ve size güzel, yumuşak bir görünüm vermenin mükemmel bir yolu olduğunu düşünüyorum” diyor .

5-Bahar Mercanları

Reiko Brown, “İlkbahara doğru eğilirken, mercan ve karpuz tonlarında güçlü bir canlanma görüyorum” diyor. Geçen yılın pembeleri ve saf kırmızıları, vinil parlak, saten, mat ve lekeli tüm dokularda mercan ve karpuz tonlarında biraz daha beklenmedik tonlarla değiştirildi.

Bu gölgeler öne çıktığı için, gölgeleri dudağa veya gözlere odaklamayı ve yüzün geri kalanını biraz çıplak tutmayı veya aynı renk ailesinde neredeyse hiç olmayan tonlarda çalkalamayı seviyor. Makyaj sanatçısı, “Bu tonları gerçekten beklenmedik bir şekilde ele almak için, çok parlak vinil parıltılı bir karpuz dudağı deneyin” diye ekliyor.

6-Çok Amaçlı Güzellik Ürünleri

Daha önce ima edildiği gibi, basitleştirilmiş bir rutini seviyoruz. Bu nedenle, insanlar makyaj rutinlerini düzene sokmayı tercih ettikçe, Baker’ın çok kullanımlı makyaj ürünlerinin yeni yılda trend olacağını tahmin etmesi bizi çok mutlu etti.

Baker, “Yanak balzamları, dudaklarınızı olduğu kadar yanaklarınızı da güzelleştirebildikleri için 2023’ün en sıcak makyaj trendlerinden biri haline geliyor. Yanaklarda ve dudaklarda sihirli bir ışıltıyla, bir anda zahmetsiz bir çekicilik elde ediliyor” diyor. “Sulu kırmızı dudak tonuyla eşleştirilmiş pembe neon parlamalar, sonsuz yaratıcılığın özünü kapsıyor.”

7-Grafik Eyeliner

Son derece pigmentli bir eyeliner ve yaratıcı bir gözle göz makyajı seçenekleri sınırsızdır. Moore, grafik eyeliner’ın tam olarak yeni bir trend olmadığını bilse de, göz şekillerini daha fazla grafikle göstermenin yeni yollarını bulmaktan keyif aldığını söylüyor.

8-Neon Gökkuşakları

Baker, grafik astardan yola çıkarak, “tüm kalabalığı yakalayacak canlı neon patlamalarıyla fütüristik fanteziye adım atmaya” teşvik ediyor.

“Şimdi, insanlar her zamankinden daha fazla neon, enerji ve ruh gibi kendilerini iyi hissettiren şeylere yöneliyorlar” diye açıklıyor. “Bu trend, elektrikli titreşimlerle büyüyor ve eğlenirken ve yaratıcılığınızı ifade ederken büyük bir açıklama yapmanın nihai yolu.”

9-Varlıklı Pastel

blank

Reiko Brown, 2023 yazına gelindiğinde pastellerin canlandırıcı ve modern bir yaklaşımla geri döneceğini öngörüyor. “Tebeşirmsi veya çok tatlı değil, bu pastellerin varlığı var. Daha sıcak tonlu pasteller, bu nedenle her cilt tonu ve yaş grubu için çalışıyorlar” diye detaylandırıyor.

Bu trend için, gözlerini temiz bir şekilde yıkamak için pastel renkler kullanmayı ve yüzün geri kalanını aynı renk ailesinin veya uyumun tonlarında yıkamayı seviyor. “Cesur için, rengi sıkıca kıllanmış bir göz farı fırçasıyla paketleyin ve kenarları düzeltin” diyor. “Korkak olanlar için, gözlerin üzerine hafif bir pastel boya yeterli olacaktır. İki kat güçlü maskara ile bitirin.”

10-Kalın Dudaklar

Her zaman klasik olan cesur dudak, 2023’te şu anda olduğundan daha da fazla mevcut olacak. Trendden Moore, “Müşterilerimde daha cesur, daha koyu dudak renkleri kullanıyorum ve ten rengi tarafında daha az ürün kullanıyorum – 2023 tamamen bir renk patlamasıyla ilgili” diyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ