SadeKadınlar – Moda

Lazerli Akne & Sivilce Tedavisi

Lazerli Akne & Sivilce Tedavisi

Lazer sistemleri akne sivilce tedavisinde kullanılan, tedaviyi hızlandıran ve iz kalma ihtimalini azaltan tanınmış tekniklerden biridir. Sivilce tedavisinde tedavi süresini kısaltmak, tekrar eden sivilce şikayetini önlemek amacıyla ve ağızdan ilaç kullanamayan hastalarda lazer tedavisini uygulamak çok yararlı olur. Ayrıca iz kalmaya eğilimli ve iz kalmış akne hastalarında da başarı ile uygulanmaktadır. Sivilce (akne) tedavisinde amaç hastayı bir an önce iyileştirmek ve iz kalmamasını sağlamak olması gereklidir. Sivilce tedavileri sırasında lazer tedavileri uygulamak bir yandan izlerin yok olmasınıda sağlamaktadır.

Lazerle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle sivilce tedavisi 1-3 hafta Aralıklarla yapılabilir. Uygulanan cihaza göre seans sayısı değişmekle beraber en az 4-6 seans tavsiye edilir. Lazerle akne tedavisinin yanı sıra krem ve ağızdan ilaç tedavilerine devam edilebilir.
Lazerle Sivilce (Akne) Tedavisi Sonrası Ciltte Görülen Değişiklikler nelerdir?
Yapılan lazer sisteminin çeşidine göre lazerle akne tedavisi sonrası ciltte hafif bir pembelikten hafif bir kabuklanmaya kadar birkaç süren cilt değişiklikleri olabilir. Genel olarak yan etki oranı düşük programlardır. Bronz ve esmer tenlerde bütün lazer ve ışık programlarında olduğu gibi dikkatli olunmalıdır.
Lazerle Sivilce (Akne) Tedavisi Nasıl Etkili Olur?
İltihaplı sivilce oluşmasında başlıca unsurlardan biri normalde deride yaşayan ve yağ kanallarında bulunan P. acnes bakterisidir. P. acnes bakterisi lazerlerin enerjisini emerek tahrip olur. Işık ve lazer sistemleri bakteri sayısını azaltarak sivilce oluşumunu engeller.
Ayrıca lazer ve ışık sistemleri deriye zarar vermeden deri altındaki yağ bezleri ısıtarak tahrip eder. Yağ kanallarının küçülmesi ve azalması sonucu sivilcelerde iyileşme oluşur.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ