Bayan Kıyafet Kombinleri
MODA TRENDLERİ

12 Basit Adımda Vajinaya Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

En Gözde Abiye Elbise Modelleri 2021 Gece Kıyafetleri

Taşlı Abiye Sevenler İçin En Güzel Abiye Modelleri

Emla Krem Gerçekten İşe Yarıyor mu? Uyuşturucu Krem

En Güzel 2020 Kabarık Prenses Gelinlik Modelleri

2022’nin En Hoş Örgü Topuz Saç Modelleri

Bayanlar İçin En Güzel 2023 Ombre Saç Renkleri

Bikini Bölgesini Beyazlatan Etkili 12 Kür Tarifi

2022 Kış Kombinlerinin Şık Omuz Dekolteli Kazak Modelleri

2022 Çocuk Abiye Elbise 12 & 15 Yaş Kız Çocuk Elbise Modelleri

Düğün ve Nikah İçin Beyaz Elbiseler Abiye Kıyafetler

Belirgin ve Güzel Kalın Kaş Modelleri

2022 Düğün ve Nişan İçin Uzun Abiye Elbise Modelleri

2018 Örgü Saç Modelleri, En Trend Saç Örgüsü Örnekleri

Burçlar – En Güncel Günlük Burç Yorumları 14 Mayıs 2022

Evde Egzersizle Burun Nasıl Küçültülür?

Abiyeleriniz İçin Şık Dağınık Topuz Saç Modelleri

6 Haftada Kalça ve Basen Eriten Diyet Listesi

2022 En Güzel Kızıl Saç Renk ve Modelleri

Evde Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır? İşte Tarifi

2017 Pronovias Abiye Elbise Modelleri – Yeni Sezon

2021 Bayan Kayak Kıyafetlerine Hayran Kalacaksınız!

En Dikkat Çeken 2020 Abiye Modelleri ve Gece Elbiseleri

Son Moda Mango Mont ve Kaban Modelleri

Ünlü Markaların En Şık Abiye Elbise Modelleri

2020 Sokak Modası Trendleri Olabildiğince Yaratıcı

Dikkat Çekici İki Parça Abiye Modelleri 2019

Yüzdeki ve Sırttaki Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Yılbaşı Gecesi İçin Ünlü Markaların Abiye Modelleri

Açlık Otu İle Zayıflama, Açlık Otu Nedir & Faydaları Nelerdir?

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Son yıllarda lazer epilasyon en popüler epilasyon tekniklerinden biri haline geldi . Lazer tabanlı teknolojilerdeki gelişmeler, prosedürü elektrolize göre daha güvenli ve daha iyi bir alternatif haline getirdi .

Herhangi bir lazer bazlı tedavi, istenmeyen sonuçlar verme potansiyeline sahiptir. Lazer epilasyonun yaygın yan etkileri ciltte şişme, kızarıklık veya tahriştir. Bunların tümü tipik olarak daha fazla müdahale olmaksızın kendi fazla mesailerinde çözülür.

Lazer epilasyon kalıcı bir epilasyon çözümü değildir, ancak uygun hazırlık ile sonuçlar yıllarca sürebilir. Yeniden uzayan saçlar daha ince ve seyrek olarak geri döner. Sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarmak ve istenmeyen yan etkileri sınırlamak için, tedavinizden önce, tedavi sırasında ve sonrasında yapmanız gerekenlerle ilgili aşağıdaki faydalı ipuçlarını okuyun.

Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

LAZER EPILASYON ÖNCESI
Lazer epilasyon randevunuz bir konsültasyon ile başlayacaktır. Bu ofis ziyareti 10-20 dakika arasında sürebilir. Bu süre zarfında doktorunuz tıbbi geçmişinizi gözden geçirecek, hedeflerinizi sizinle tartışacak ve tedavinin nasıl çalıştığını açıklayacaktır.

Lazer epilasyon en çok açık tenli ve koyu tüylü olanlar için başarılıdır, çünkü bu kontrast lazerin tüylerinizi ‘görmesine’ yardımcı olur. Bu, sarı saçlarınız veya koyu teniniz varsa tedavi göremeyeceğiniz anlamına gelmez. Konsültasyonunuz sırasında doktorunuz, cilt ve saç tipiniz için riske karşı faydaları tartmanıza yardımcı olacaktır.

Tedaviye başlamaya hazır olduğunuzda, aşağıdaki ipuçları sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Tabii ki, bu yönergelerden farklıysa doktorunuzun tavsiyesine uyun.

Bir tedaviye başlamadan önce daima sağlayıcınızla yüz yüze görüşmeye gidin. Deneyimli bir sağlayıcı, adaylığınızı değerlendirebilir ve ihtiyaç duyabileceğiniz tedavi sayısını tahmin edebilir.
Konsültasyonunuz sırasında şu anda almakta olduğunuz ilaç türlerini tartışın. Bazı reçeteler, yanıklara yol açabilen ışığa duyarlılığa neden olabilir.

Retinoidler, salisilik asit, hidroksi asit ve benzoil peroksit gibi güçlü bileşenler içeren cilt bakım ürünlerini kullanmayı bırakın. Bacaklarınız soluksa tedaviniz daha başarılı olacaktır. Cildiniz ve kıl folikülleriniz arasındaki daha fazla kontrast, daha iyi sonuçlar verir. Tedavinizi sonbahar veya kış için planlayın veya tedavinizden 6 hafta önce her türlü bronzlaşmadan (yani doğal güneşten bronzlaşma, bronzlaşma yatakları, sprey bronzlaşma ve kendi kendine bronzlaşma ürünleri) kaçının. Tabaklanmış cilt üzerindeki lazer tedavileri, uzun süreli pigmentasyon sorunlarına neden olabilir.
Randevunuzdan 6 hafta önce saçınızı yolmaktan, ağda yapmaktan veya ağartmaktan kaçının, çünkü kılları kökünden almak lazer tedavinizin etkinliğini azaltacaktır. Tedavinizden önceki gün tıraş olun (sağlayıcınızın belirttiği şekilde). Tıraş, kıl folikülünün lazerle hedefleme için ideal aşama olan aktif büyüme aşamasına girmesini teşvik eder.

Randevunuzdan sonraki 24 saat içinde, tedavi edilecek alan(lar)ı tıraş edin. Balmumu yapmayın veya koparmayın. Tıraş, kökü sağlam tutarken daha uzun tüyleri alır. Lazerin hedeflediği kıl köküdür, bu nedenle tedavinizin en iyi sonucu vermesi için kökün mevcut olması gerekir.Randevunuzdan hemen önce duş alın ve tedavi bölgesini temizleyin, ciltteki kiri ve yağı çıkardığınızdan emin olun. Cildinizi temizledikten sonra herhangi bir cilt bakım ürünü (nemlendirici dahil) kullanmaktan kaçının.

Tedaviden önce losyonlar, yağlar ve deodorantlardan kaçının. Randevunuza temiz ve kuru bir cilt ile gelin. Nemlendiriciler, kremler, losyonlar veya yağlar, ter veya diğer kalıntılar gibi lazerin köke ulaşmasını engelleyebilir. Koltuk altlarınızı tedavi ediyorsanız, randevunuz bitene kadar deodorant kullanmaktan kaçının.
Tedavinizden önce doktorunuzun talimatlarına uyun ve aspirin, iltihap önleyici ilaçlar veya antibiyotikler gibi kan sulandırıcı ilaçları bırakın. Konsültasyonunuzdan bu yana herhangi bir yeni ilaç aldıysanız, doktorunuza bildirin.
Randevunuzdan en az iki hafta önce botoks ve dolgu maddelerinden uzak durun. Ayrıca, mikrodermabrazyon veya kimyasal peeling gibi cilt hassasiyetini artıran tedavilerden kaçının. Tedavinizden bir hafta önce, ışığa duyarlılığa neden olan ürünleri kullanmayı bırakın.

Lazer Epilasyon Tedavisinde

Lazer epilasyon randevunuz sırasında doktorunuz veya teknisyeniniz tedavi edilecek alan(lar)ı sizinle birlikte gözden geçirecektir. Bir bikini bölgesini veya yüz bölgesini tedavi ediyorsanız, teknisyen, tedavi sınırını belirtmek için cildinize bir çizgi çizebilir.

Teknisyeniniz size ne beklemeniz gerektiğini hatırlatırken tedavi alanı temizlenecek ve hazırlanacaktır. Herkes lazer epilasyon hissini farklı yaşar. Çoğu, bu hissi cildinize yapışan bir lastik banda benzer şekilde tanımlar. Ağrı sizin için bir sorunsa, doktorunuz bölgeyi uyuşturan bir kremle hazırlayabilir.

Tedavi gören bölgelerin açıkta olması gerekirken, vücudunuzun diğer tüm bölgeleri, bir masaja benzer şekilde giysilerinizle veya stratejik olarak yerleştirilmiş çarşaflarla kapatılacaktır. Tedavi sırasında siz de dahil olmak üzere odadaki herkes koruyucu gözlük takacaktır. Bu, ışık parlamalarını görmeyeceğiniz anlamına gelmez, ancak gözlerinizin korunduğundan emin olabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer epilasyonun en sık görülen ancak kısa süreli yan etkisi tedavi bölgesinde şişlik ve kızarıklıktır. İlk birkaç saat hafif bir güneş yanığı varmış gibi hissedebilirsiniz. Şişlik ve kızarıklık 1-3 gün içinde geçmelidir. Bu süre zarfında, rahatsızlığı azaltmak için aloe vera veya topikal soğutma kremleri kullanmak güvenlidir.

Saçlarınız tedavi sırasında hemen değil, sonraki birkaç hafta içinde yavaş yavaş dökülecektir. Saç foliküllerimizin her biri ayrı büyüme döngülerinde olduğundan, düzensiz bir yeniden büyüme yaşamanız normaldir. Bu alanlar, yeniden büyüme ortadan kalkana kadar takip ziyaretlerinde tedavi edilecektir.

Lazer epilasyon tedavisi seansınızın ardından aşağıdaki ipuçlarını uyguladığınızdan emin olun: Sağlayıcınızın yönlendirdiği şekilde, planlanmış herhangi bir takip veya bakım tedavisine zamanında katılın. Güneşten (ve bronzlaşma yataklarından) kaçının ve yüksek kaliteli bir güneş koruyucu kullanın, çünkü UV’ye maruz kalmak tedavi edilen cildi tahriş edebilir ve tüy alma sürecini zorlaştırabilir.
Randevunuzdan sonraki ilk 24 saat boyunca her türlü sıcaktan kaçının. Sıcak duşlar veya banyolar, saunalar, buhar odaları ve egzersiz renk bozulmasına veya enfeksiyona neden olabilir. 24 saat sonra spor salonuna dönebilirsiniz ancak 2 haftaya kadar güneşten kaçınmaya devam edin. Bronzlaşma yataklarından gelenler de dahil olmak üzere UV ışığı yara izine veya kalıcı pigmentasyona neden olabilir.
Sprey bronzlaşma veya kendi kendine bronzlaşma ürünleri gibi “güneşsiz” bronzlaşma seçenekleri, bir sonraki tedavinizden 2 hafta önce kullanımlarına son verildiği sürece tedavi seansları arasında kullanılabilir.
Tedaviler arasında tüyleri almanız gerekiyorsa yolmak, cımbızla çekmek veya ağda yapmak yerine tıraş olmaya devam edin. Tedavi edilen cildi haftada 2-3 kez bir lif kabağı veya el bezi kullanarak nazikçe pul pul dökün. Bu, kıl dönmesi riskini en aza indirir.

Retinoidleri ve hidroksi asitleri tedavinizden sonra bir haftaya kadar beklemede tutun. Bunun yerine nazik bir temizleyici ve yatıştırıcı, nemlendirici losyon kullanın. Mikrodermabrazyon, kimyasal peeling, Botoks veya dermal dolgu maddeleri planlamadan önce en az iki hafta bekleyin.
Tedavinizden sonraki ilk hafta ılık duş alın. Tedavinizden sonra 48 saat boyunca parfüm veya deodorant kullanmaktan kaçının.

Bir Sonraki Tedavi Seansınızı Ne Zaman Planlamalısınız?

Nihai sonuçlarınıza ulaşmak için 2-6 randevuya ihtiyacınız olacak. Tipik olarak, üst dudak gibi hızlı kıllanma alanları, her 4-8 haftada bir tekrar randevuları gerektirecektir. Sırt gibi kılların yavaş uzadığı bölgelerde 12-16 haftada bir randevular verilebilir. Tüm tedavi serinizi önceden planlamak, her randevuya daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olabilir ve en iyi sonuçları alırsınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ