Kıl Dönmesi Lazer Epilasyon İle Nasıl Engellenir?

Kıl Dönmesi Lazer Epilasyon İle Nasıl Engellenir?

Kıl dönmesi bir çok kişinin rahatsız olduğu çok acı verici bir rahatsızlıktır. Ancak lazer epilasyon yöntemi ile artık kıl dönmelerine dur diyebilirsiniz. Nasıl mı? gelin hep birlikte haberimize bakalım.

Diyarbakır’da 28 yıldır estetisyenlik yapan Aynur Tanrıkulu, iş yerinde ya da evde çok oturan kişilerin anüs bölgesinde kıl dönmesine sık rastlanıldığını belirterek, lazerle kılların temizlendiğini dile getirdi. Lazerin kıl dönmesine karşı bir önlem olduğuna dikkat çeken Tanrıkulu, “Yapılacak olan operasyonla kıl dönmesi tedavisi gerçekleştirilebilir ama bunun yeniden edilmeyeceğini söyleyemeyiz.

Lazer epilasyon kıl dönmesine engel oluyor

Asıl önemli olan kıla net bir çözüm bulmaktır. Kıla net çözüm nasıl bulunur, lazerle yapılacak olan kıl temizlenmesiyle bulunulabilir. Ancak son yıllarda Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde alexandrite lazer cihazı diye bir saplantı oluşmuş. Alexandrite yalnızca beyaz tendeki siyah kılları görebilir.

Lazerle Kıl Dönmesi Tedavisi

İnce kılları ve ayva tüyü kılları göremez. Fakat diyot lazer cihazları yalnızca beyazı görmez, hem ince kılı hem de kalın kılı görür. Bu yüzden insanların lazer cihazlarını iyi tanıması ve doğru seçmesi gerekir. Alexandrite esmer tenli kişiler için doğru bir cihaz değildir. Esmer tenliler için diyot ve ND Yag lazer cihazını tercih etmesi gerekir” dedi.

Çin malı lazer makinelerinden uzak durulması gerektiğini vurgulayan Tanrıkulu, diplomasız kişilerin Çin malı lazer makinelerini 15-20 bin liraya satın aldıklarını ve insan hayatıyla oynadıklarını söyledi. İnsanların seçecekleri lazer epilasyon merkezlerini iyice araştırması gerektiğini aktaran Tanrıkulu, güzellik merkezlerinin hijyenine ve işleten kişilerin diplomalı olmasına önem gösterilmesi gerektiğini bildirdi.

Birçok kişinin kıllardan temizlenmek için lazer merkezlerine gitmeleri sonucu olumsuz vakalarla karşılaştığını anlatan Tandoğan, kıl dönmesine zemin hazırlayan epilatör aletlerinin kullanılmaması gerektiği uyarısında bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ